MALI EKLODZY Z KLASY III A – AKCJE „SPRZĄTANIE ŚWIATA” WOKÓŁ SZKOŁY I W PARKU

Zawsze we wrześniu uczniowie realizujący program „Mały ekolog” uczestniczyli w międzynarodowej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. W tym roku pogoda uniemożliwiła im w wyznaczonym terminie wykonanie tego zadania. Za to październikowa złota polska jesień stworzyła idealne warunki, by uczynić coś dobrego dla planety. Trzecioklasiści postanowili przeprowadzić dwie akcje ekologiczne. Pierwsza odbyła się 20 października – na terenie rekreacyjnym wokół szkoły, a druga dzień później, podczas wycieczki, w parku na Zarabiu. Uczniowie odpowiednio wyposażeni, z wielkim zaangażowaniem walczyli z wszechobecnymi śmieciami. Po zakończonych działaniach umieścili  je w odpowiednich dla nich miejscach – w koszach na śmieci (których na terenie wokół szkoły   i w parku jest przecież wiele).  

mgr Iwona Stanisz-Trzcińska