SPOTKANIE Z BURMISTRZEM

W grudniu uczniowie z klasy 3 c w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, odwiedzili  pana burmistrza Jarosława Szlachetkę i przeprowadzili z nim wywiad. Spotkanie rozpoczęło się życzeniami złożonymi przez uczniów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie pan burmistrz zaprosił uczniów do gabinetu na rozmowę. która przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze.

Spotkanie uczniów z kierownikiem urzędu miasta było interesującą lekcją. Dzieci miały możliwość poznać miejsce, które spełnia istotną rolę w życiu każdego miasta, czyli Ratusz. Poznały również bliżej sylwetkę burmistrza i były bardzo zdziwione jak dużo obowiązków i zadań ma do wykonania. Bardzo zaskoczyła ich również informacja, że pan burmistrz jest absolwentem szkoły do której oni sami uczęszczają. Uczniowie chętnie zadawali burmistrzowi pytania z różnych dziedzin. Pan burmistrz cierpliwie i z radością odpowiadał na wszystkie  pytania zadane przez dzieci oraz podkreślił, że bardzo cieszą go spotkania z najmłodszymi obywatelami naszego miasta. Spotkanie było bardzo radosne,  przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za poświęcony czas i miłą rozmowę.

 

Uczeń: Dzień dobry, Panie Burmistrzu, przyszliśmy do Pana, by opowiedział nam Pan o swojej pracy i o sobie.

Jarosław SzlachetkaProszę bardzo, z chęcią porozmawiam z Wami, witam i trochę się obawiam!

Uczeń: Dlaczego pan chciał zostać burmistrzem miasta Myślenice?

Jarosław Szlachetka: Burmistrzem chciałem zostać, ponieważ zawsze zależało mi na losach naszego miasta. Pełniąc tą funkcję mogę podejmować korzystne decyzje dla mieszkańców. Chciałbym, by miasto było ładniejsze, wygodniejsze do życia, by nasi mieszkańcy czuli się tu dobrze.

Uczeń: Co pan najczęściej robi w swojej pracy?

Jarosław Szlachetka: Burmistrz zarządza miastem i planuje jego rozwój oraz kieruje urzędem miasta. Musi robić, co w jego mocy, by wszystkim nam żyło się tu lepiej i wygodniej. Podejmuję trudne decyzje i podpisuję dużo ważnych pism.

Uczeń: Czy na ulicy Dąbrowskiego jest szansa na progi zwalniające? 

Jarosław SzlachetkaUlica Dąbrowskiego, należy do powiatu i nie mogę na to pytanie odpowiedzieć. Możecie kierować pytanie do Powiatu.

Uczeń: Czy powstanie ścieżka rowerowa do Stróży i kiedy?

Jarosław Szlachetka: To jest dobre pytanie, ponieważ bardzo mi zależy na tej ścieżce i myślę, że powstanie w 2020 r.

Uczeń: Czy podoba się panie Burmistrzu pana praca?

Jarosław Szlachetka:  Bardzo lubię swoją pracę. Dobrze jest kiedy dochodzimy z innymi do porozumienia i wspólnie działamy dla korzyści naszej miejscowości i dobra wspólnego. Często ustalamy co jest najistotniejszego dla całej społeczności i znalezienie sposobów wypracowania tego dobra. Wspólna praca dla naszej miejscowości.

Uczeń:  Co pan lubi robić w wolnym czasie?

Jarosław Szlachetka: Hmm..czasu wolnego, to ja mam naprawdę bardzo mało, spędzam go z rodziną, ale ostatnio lubię spędzać wolny czas na rowerze.

Uczeń: Jakie zwierze się najbardziej panu podoba i czy ma pan zwierzątko?

Jarosław Szlachetka: Lubię zwierzęta, a teraz zastanawiamy się i mamy w planach pieska, o którym marzy mój syn. Zwierzęta to obowiązek i musimy tą decyzję przemyśleć, ale wszystko wskazuje na to, że już są poczynione pewne kroki.

UczeńJak długo potrwa remont na Rynku?

Jarosław Szlachetka: Remont Rynku, jak dobrze pójdzie to listopad 2020 r.

Uczeń: Jakie ma pan pomysły, aby walczyć ze smogiem w Myślenicach?

Jarosław Szlachetka: Problem zanieczyszczonego powietrza i smogu w naszym mieście nie jest nowy.  My sami powinniśmy zacząć od siebie. Ludzie powinni zwrócić uwagę czym palą i przede wszystkim powinni zacząć dbać o nasze środowisko. Jestem po kilku rozmowach i wspólnych ustaleniach, aby wprowadzić programy poprawy jakości powietrza.

Uczeń: Do jakiej pan szkoły chodził?

Jarosław Szlachetka: Do najlepszej !

Uczeń: Ale, to do jakiej?

Jarosław Szlachetka: Chodziłem do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte.

Uczeń : (Śmiech dzieci )A, to do naszej!

Jarosław Szlachetka: Tak(uśmiech) i zrobię wszystko, żeby była najlepsza!

Uczeń: Jaki pan lubił przedmiot najbardziej?

Jarosław Szlachetka: Wiadomo(śmiech) wychowanie fizyczne i historię.

Uczeń: Kto pana uczył?

Jarosław Szlachetka: Moja panią w klasa młodszych, była najlepsza pani Elżbieta Skałka- Żądło.

Uczeń: Dziękujemy za spotkanie i poświęcenie  dla nas czasu.

Jarosław SzlachetkaDziękuję za wywiad i zapraszam ponownie. Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.