EKSPERTKI KAPITANA PLANETY

Co robimy i co jeszcze moglibyśmy zrobić, żeby pomóc środowisku? Na te pytania odpowiadaliśmy podczas warsztatu ze zmianą stolików, przy których na uczniów czekały zaproszone ekspertki: Weronika Idzikowska (Małopolski Instytut Kultury w Krakowie) – leśniczka kultury, pedagożka korczakowska, Ada Latosiewicz i Magdalena Tobolewicz – nauczycielki Sp2 w Myślenicach, które działają świadomie i „ekopraktycznie”.

Uczniowie, podzieleni na trzy grupy, pracowali w modułach i co 20 minut zmieniali stoliki, aby rozmawiać o kupowaniu lokalnym, niemarnowaniu żywności, drugim życiu rzeczy, spalinach, smogu, o plastiku i torebkach wielorazowych, ekologicznych proszkach, wypalaniu łąk, o pszczołach, zużywaniu prądu, farmach wiatrowych… I postanowiliśmy, że zaczniemy kampanię informacyjną, żeby przekazać wiedzę innym uczniom – zapiszemy hasła, nagramy filmy, opowiemy w domach o plastiku i będziemy GREEN AND NO PLASTIC.