ZAJĘCIA DLA KLAS 2 PRZEPROWADZONE PRZEZ STRZELCÓW RZECZPOSPOLITEJ

Dnia 7.06.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyły się zajęcia poprowadzone przez Strzelców Rzeczpospolitej, w tym przez uczniów i absolwentów naszej szkoły. Wzięły w nich udział klasa 2b i 2c. Spotkanie rozpoczęła pogadanka o działalności Strzelców i opowiedzeniu o różnych szkoleniach, nawiązując do wydarzeń historycznych. Każdy miał okazję zadać wiele pytań oraz opowiedzieć o swoich przygodach i rodzinnych połączeniach z wojskiem. 

W drugiej części spotkania uczniowie przeszli szkolenie z musztry ucząc się wykonywania podstawowych komend. Nauczyli się również transportu rannej osoby na noszach oraz wzięli udział krótkim quizie na temat pierwszej pomocy. 

Po udanych zajęciach uczestnicy spotkania ostatni raz stanęli na zbiórce, po czym pożegnali się z gośćmi. Mamy nadzieję, że nie będą to ostatnie zajęcia poprowadzone przez Strzelców Rzeczpospolitej w SP2 w Myślenicach.

Karolina Ingarden, 3b

wpis: Paweł Biela