JĘZYKOWE I GEOGRAFICZNE WARSZTATY W RAMACH INNOWACJI EUROARTEAM

W dniu 20.02.2019r, o godzinie 16:00, w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach im. Bohaterów Westerplatte odbyło się kolejne warsztaty w ramach innowacji pedagogicznej „EuroArTeam”.

Spotkanie składało się z dwóch części: językowej oraz informatycznej. Pierwsza z nich była prowadzona przez Panią Jarosławę Słowik. Na początku zostaliśmy podzieleni, każdej z grup został przydzielony jeden kraj, a zadaniem było wymyślenie jednego, charakterystycznego elementu,  po którym pozostali mogliby odgadnąć, o jakie miejsce chodzi. Następnie analizowaliśmy pochodzenie poszczególnych malarzy, dopasowując ich do odgadniętych wcześniej krajów:  Salvador Dali, Leonardo da Vinci , Auguste Renoir, Andy Warhol znaleźli swoje ojczyzny. W związku z tym zadaniem przećwiczyliśmy, jak przywitać się, podziękować i pożegnać się w języku francuskim, hiszpańskim, włoskim, niemiecki, angielskim oraz niderlandzkim.

Drugi etap naszego spotkania przygotowała pani Sylwia Nosal. Polegał na przygotowaniu prezentacji o państwach, z których pochodzą poznani wcześniej malarze, z perspektywy biura podróży. Miała ona zawierać takie informacje jak: język, waluta, atrakcje, które warto zobaczyć. Efekty naszej pracy prezentowaliśmy przed pozostałymi uczestnikami innowacji.

Spotkanie różnych grup wiekowych, od klas nauczania początkowego po uczniów gimnazjum, przebiegło w miłej atmosferze. W tej formie edukacji, mimo różnicy wieku, każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Ewa Wróblewska 3e