LEKCJA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Uczniowie z klas 5d i 6e w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przesz Bibliotekę Pedagogiczną w Myślenicach. Podczas tej niezwykłej lekcji odbyliśmy z Panią Dyrektor Krystyną Łętochą – naszą lokalną podróżniczką wycieczkę po najodleglejszych zakątkach świata.

Klasa 5d wyruszyła do Afryki śladami Stasia i Nel. Uczniowie mieli okazję zobaczyć te miejsca, o których czytali na kartach powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Oprócz pięknych zdjęć, niezwykle barwnych i ciekawych opowieści, usłyszeliśmy wiele informacji z życia dzikich zwierząt, a nawet mieliśmy okazję obejrzeć notes w całości wykonany z… odchodów słonia. To bardzo ciekawe i inspirujące doświadczenie, a przy okazji świetna powtórka wiadomości z lektury!

Klasa 6e odbyła podróż po kontynentach, gdzie podziwialiśmy cuda natury i najwspanialsze dzieła człowieka. Projekcja zdjęć i filmów przeniosła nas na obszar sześciu kontynentów. Zobaczyliśmy część kultury świata, która jest wytworem działalności człowieka oraz natury. Wędrowaliśmy więc po schodach Muru Chińskiego, z kabiny helikoptera oglądaliśmy rysunki z Nazca, weszliśmy na szczyt Kilimandżaro, jechaliśmy najszybszym pociągiem na świecie (z prędkością ponad 400 km/h), spacerowaliśmy po Machu Picchu, widzieliśmy domek Bilbo Bagginsa i dowiedzieliśmy się, że za odpowiednią opłatą można go wynająć i urządzić tam np. urodziny– a to wszystko za sprawą zdjęć, opowieści i rekwizytów przywiezionych z różnych części świata.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za możliwość odbycia tak fascynującej i inspirującej lekcji!

Magdalena Tobolewicz

wpisu dokonał Paweł Biela