TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Przez Maryję Chrystus przyszedł do nas,

my też mamy pójść do Niego przez Maryję.

św. Bernard

 

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Chwyćmy się śladów Maryi”.

W tym szczególnym roku Jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przygotowaliśmy scenki z codziennego życia dzieci, konfrontując je z historią życia św. Jana Pawła II, który najbardziej ukochał Maryję.

W tekstach nawiązaliśmy do dwóch bardzo ważnych wydarzeń – ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI oraz JUBILEUSZU KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ MYŚLENICKIEJ. Dzieci pokazały wartość takich cech jak świętość, wytrwałość, cierpliwość, miłość, pokój, modlitwa czy oddanie Ojczyźnie.

Scenki poparte były muzyką Magdy Anioł i prezentacją zdjęć z życia św. Jana Pawła II przygotowaną przez p. dr Tomasza Tatara.

Dekorację – przedstawiającą myśl, że Maryja jest Bramą Nieba a nasz papież przez tę Bramę prowadzi nas do szczęśliwego życia przygotowała p. Alicja Możdżeń.

Mamy nadzieję, że nasi wspaniali goście – ks. proboszcz kanonik Zdzisław Balon, ks. prałat Karol Jarosz, przedstawiciele KIK – p. Zbigniew Syrek, p. Teresa Kowalcze, p. Bolesław Stożek oraz p. dyrektor Stanisława Mistarz razem z nami przeżyli chwile zadumy nad naszą drogą do nieba.

Katechetka Dorota Orzechowska