WYCIECZKA DO GRUSZOWA

18 października klasy II d i II e kolejny raz wybrały się do zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Celem wycieczki było przede wszystkim przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego i ekologicznego trybu życia, a także obserwacja wybranych ekosystemów – pola uprawnego oraz łąki.

Czekające na nas w gospodarstwie atrakcje zostały przyjęte przez naszych uczniów z wielkim entuzjazmem. Gospodyni przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji dotyczących wykonywania przetworów na zimę. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka z nich – dżemy, marynowane grzyby i warzywa. Pod czujnym okiem nauczycieli i pracowników gospodarstwa uczniowie przystąpili do wykonywania kompotów z jabłek i aronii.  Wiele radości sprawił nam również pokaz kopiarki oraz wspólne zbieranie ziemniaków, które potem zostały dla nas specjalnie upieczone.

Na wycieczce nie mogło zabraknąć ulubionych atrakcji dzieci – przejażdżki wozem po wsi, wizyty na tartaku oraz zabaw w ogrodzie naszej gospodyni! Za rok na pewno tam wrócimy!

Urszula Biel