UROCZYŚCIE ROZPOCZĘLIŚMY ROK SZKOLNY 2018/2019

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. O godzinie 8:00 społeczność naszej szkoły zebrała się w Kościele NNMP w Rynku, by tam uczestniczyć w uroczystej Eucharystii. Oprócz intencji o dobry nowy rok szkolny w czasie Mszy modlono się w intencji Ojczyzny oraz wspominano poległych za nasz kraj (w związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej). Obecne były poczty sztandarowe – w tym naszej szkoły.

Mszę koncelebrowali ksiądz proboszcz Zdzisław Balon wraz z księdzem Jarosławem Łabędą, który od tego roku szkolnego będzie katechetą w naszej szkole. W zaskakującym i humorystycznym kazaniu duchowny wskazał najważniejsze cele i zadania dla każdego na ten rok szkolny. Życzył wszystkim udanego roku. Na koniec odśpiewano uroczyście hymn „My chcemy Boga” i wszyscy udali się na Rynek, by tam uczestniczyć w uroczystościach pod pomnikiem Niepodległości.

Zebrani oddali hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość. Uroczystość prowadził p. Michał Cichoń, a zebrały się klasy szkoły podstawowej i gimnazjalne. Wśród zaproszony gości byli: poseł p. Jarosław Szlachetka, starosta p. Józef Tomal, burmistrz p. Maciej Ostrowski, Dyrektor Urzędu MiG p. Mieczysław Kęsek, Naczelnik Wydział Edukacji P. Renata Marzec, Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Strzelców RP i inni zaproszeni goście. Współorganizatorem uroczystości była SP nr 2 wraz z Muzeum Niepodległości.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego (prowadzonego przez grupę z naszej szkoły pod przewodnictwem p. Piotra Gablankowskiego) złożone zostały wieńce przy pomniku przez p. Starostę, p. Burmistrza, p. Posła oraz przedstawicieli naszej szkoły (z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Szymonem Wincenciakiem). Następnie głos zabrał Burmistrz MiG Maciej Ostrowski, który życzył wszystkim udanego roku szkolnego, a także wspomniał dlaczego zebraliśmy się właśnie na Rynku i o takim czasie. Głos zabrał poseł Jarosław Szlachetka, który nawiązał w swoim przemówieniu do wybuchu i czasów wojny. Życzył wszystkim, by nikt nie musiał uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Wspomniał o szacunku dla historii i pamięci o ludziach i wydarzeniach istotnych dla naszej Ojczyzny. Złożył również życzenia nauczycielom, rodzicom i uczniom na ten rok szkolny.

Po zakończonych obchodach na Rynku poszczególne klasy udały się do budynków szkoły. Klasy 7,8 oraz gimnazjalne do budynku przy ulicy Sobieskiego, a klasy 4-6 na ulicę Żeromskiego. Tam odbyły się spotkania z Dyrekcją, a następnie z wychowawcami. O godzinie 11:00 swoje rozpoczęcie roku mieli najmłodsi nasi uczniowie – klasy 1-3.

Rozpoczęliśmy uroczyście ten rok szkolny. Niech dla wszystkich Was będzie on bardzo udany i dobry!


wpisu dokonał Paweł Biela