DWÓJKA MISJOM

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

św. Jan Paweł II

Te wspaniałe słowa towarzyszyły katechetom Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach podczas organizacji akcji mających na celu pomoc misjom w Peru i na Filipinach.

W tym roku naszą troską objęliśmy przede wszystkim Myśleniczankę Panią Kasię Jawor pracującą w Peru.

W grudniu ubiegłego roku mieliśmy możliwość gościć w naszej szkole misjonarkę Panią Karolinę Mankiewicz, która przez rok pracowała na Filipinach.

Dzieci mogły obejrzeć zdjęcia oraz filmiki z codziennego życia swoich rówieśników.

Karolina dzieliła się tym, ile radości sprawia małym Filipińczykom każdy gest dobroci od życzliwych im osób. Mogliśmy również nauczyć się kilki słów w ich ojczystym języku oraz usłyszeć przepiękny śpiew przedszkolaków.

W niedzielę 7 stycznia wraz z panem Tomaszem Tatarem i naszymi uczniami przygotowaliśmy krótkie scenki opowiadające historię Bożego Narodzenia, w czasie których była także możliwość kolędowania. Po występie chętni parafianie mogli wspomóc ofiarą pieniężną naszą akcję.

W marcu, jak co roku zorganizowaliśmy kiermasz palm. I znów wspaniali mieszkańcy Myślenic nie zawiedli. Bardzo licznie odwiedzali nasze stoiska.

Efektem obydwóch akcji jest pomoc misjom w łącznej kwocie 7030,00 zł oraz zakup 25 Atlasów i Słowników biblijnych do pracy z dziećmi.

Jednak dużo wspanialszym wynikiem naszych działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na trudny los innych ludzi. Pokazanie, że razem możemy pomóc bardziej potrzebującym. Uświadomienie, że bardzo duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas. Wspaniałym jest również to, że są dorośli, którzy pomimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych.

Za włączenia się do akcji dziękujemy przede wszystkim naszym wspaniałym uczniom. Ogromną pomocą, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni, służyli nam także dorośli: s. Stanisława Julisz, s. Ewa Cieśla, panie Teresa Dąbrowa, Marcjanna Fijał, Monika Lemaniak, Izabela Leżańska, Urszula Orzechowska oraz pan Łukasz Węgrzyn. Zawsze mogliśmy liczyć także na życzliwość ze strony naszych kapłanów.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze pomogą w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Dorota Orzechowska

katechetka SP2 w Myślenicach