„NIM ZABŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDKA”

Tak jak zawsze, w ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną (w tym roku 22.grudnia), w naszej szkole obchodzony jest dzień tematyczny „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”. Tego dnia, wszyscy poczuli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dzięki wspólnemu kolędowaniu, klasowym spotkaniom wigilijnym oraz jasełkom.

Kolędowe karaoke rozbrzmiewało w murach naszej szkoły, niosąc słowa tych najbardziej znanych utworów, ale niektórzy dali się zaskoczyć nowościami, które mieli okazję słyszeć i zaśpiewać po raz pierwszy.

W salach lekcyjnych każda klasa zasiadła do wspólnego, wigilijnego stołu. Łamiąc się opłatkiem, składaliśmy naszym kolegom i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia.

Jasełka, przygotowane przez uczniów z klas 5c i 6c  pod opieką p. Anny Woźniak, pozwoliły powrócić do wydarzeń sprzed ponad 2000lat i przy wspaniałym akompaniamencie zespołu muzycznego któremu przewodził p. Piotr Gablankowski, odkryć tajemnicę narodzenia Bożego Dzieciątka.