NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza biblioteka przystąpiła do realizacji ogólnopolskiej akcji Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dzięki czemu pozyskano fundusze na zakup książek co pozwoli na uatrakcyjnienie i wzbogacenie księgozbioru. Chcąc spełnić marzenia dzieci zorganizowano akcję „Skrzynka Marzeń”, w której uczniowie  głosowali na książki spoza kanonu lektur, które chcieliby posiadać w szkolnej bibliotece. W głosowaniu wzięły udział klasy IV-VI, każdy czytelnik mógł podać dowolną liczbę tytułów.

Najwięcej głosów zdobyły serie „Zwiadowcy – 28, następnie Harry Potter- 19 i Magiczne drzewo- 14. Wśród książek Waszych marzeń znalazły się również książki kulinarne dla dzieci, pozycje o rasach psów, kotów, koni, o nauce rysowania i o sylwetkach piłkarzy. Cieszy fakt, że wśród propozycji uczniów znalazły się takie wartościowe pozycje jak:” Chłopiec w pasiastej piżamce”, „Był sobie pies”, „ Wszystkie moje mamy”, Zaklęcie na W”, „Asiunia” i inne książki w serii wydawniczej Muzeum Powstania Warszawskiego.

W najbliższym czasie biblioteka postara się spełnić marzenia dzieci, może nie wszystkich, ale na pewno większości