

Zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty należy odebrać 04.07.2025 r. (tj. piątek) w godz. 7.00 – 12.00 w sekretariacie szkoły.
W roku szkolnym 2024/25 była realizowana innowacja pedagogiczna „Kreatywne prace plastyczne” przez uczniów klas 1a, 1b, 1c, 1d, 3a, 3b i 3d . Celem innowacji było wyzwalanie ekspresji twórczej poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Rozwijana była również wyobraźnia i kreatywność dzieci. Dzięki tworzeniu prac plastycznych uczniowie doskonalili motorykę małą oraz kształtowali wiarę we własne możliwości. Przy wykonywaniu zadań dzieci doskonale się bawiły. Działania związane z innowacją prowadzone były raz w miesiącu i polegały na wybraniu i wykonaniu jednego z trzech dostępnych zadań na dany miesiąc. Dzieci z klas biorących udział uzyskały certyfikat ukończenia innowacji pedagogicznej.
Dnia 11 czerwca 2025 roku w Dobczycach miała miejsce X Jubileuszowa Olimpiada Gimnastyczna dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych. Celem tej Olimpiady jest rozwijanie wiedzy o sportach gimnastycznych, kulturze fizycznej oraz profilaktyka zdrowotna. Szkołę Podstawową nr 2 w Myślenicach reprezentowała uczennica klasy 2 a Nadia Kania.
Nadia zajęła III miejsce. BRAWO !
Wspomnę jeszcze, że Nadia Kania trenuje w LADY Fitness Akademia Tańca i Fitness w Myślenicach reprezentując nasze miasto i kraj. Powodzenia.
Gratulujemy i życzymy zapału do trenowania oraz dalszych sukcesów.
W czwartek, 12 czerwca 2025 roku, na boisku szkolnym odbył się Świetlicowy Dzień Sportu. Uczniowie z ogromnym entuzjazmem wzięli udział w różnorodnych zawodach klasowych i indywidualnych, które dostarczyły im mnóstwo radości i sportowych emocji.
W ramach rywalizacji klasowej odbyły się wyścigi rzędów, które wzbudziły wiele emocji i zdrowej rywalizacji między klasami. W konkurencjach indywidualnych uczniowie mogli spróbować swoich sił w skokach na skakance, walczyć o tytuł „króla rzutów karnych” oraz wykazać się celnością w konkursie rzutów do celu.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!
Za nami niezwykły rok pełen literackich przygód. Z dumą ogłaszamy zakończenie trzeciego i ostatniego modułu Strach i Odwaga innowacji pt. Lekturki spod chmurki. Wspólnie wybraliśmy lekturę „Pamiętnik Czarnego Noska” autorki Janiny Poraźińskiej. Jest to wzruszająca a zarazem inspirująca opowieść o niezwykłej przyjaźni dziewczynki i pluszowego misia imieniem Czarny Nosek. Zapiski pluszowego misia, którego pokochała Małgosia stały się ulubieńcem wychowanków świetlicy. To za sprawą dziewczynki Czarny Nosek przeżywa niesamowite przygody, gdyż to dzięki niej zyskuje drugą szansę. Rozmawialiśmy o tym czym jest smutek, złość, strach czy odwaga, stworzyliśmy Lekturę na Wieszaku w którym każdy urzeczywistnił Czarnego Noska na swoich rysunkach z przeżytymi przygodami. Rozmawialiśmy o tym jak każdy z nas powinien dbać o rzeczy jakimi obdarowywują nas najbliżsi, a także stworzyliśmy Odważne Serce gdzie dzieci wykonały przestrzenne mini serduszka w których napisały czego się boją i jak zamierzają ten strach pokonać. Udział w projekcie był nie tylko doskonałą okazją do rozwijania umiejętności czytelniczych ale dał szansę porozmawianiu o emocjach, budowaniu empatii i własnego poczucia wartości. To był rok pełen radości, zaangażowania i wytrwałości.
W dniu 25 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc oraz IIId, a także ich wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja i rodzice. Program artystyczny przygotowany przez uczniów był wyjątkowo wzruszający. Uczniowie zaprezentowali wiersze pożegnalne, które podsumowały wspólne trzy lata nauki i zabawy w edukacji wczesnoszkolnej. Całość uświetniły tańce – z dumą i elegancją dzieci wykonały poloneza oraz walca, co wzbudziło zachwyt wśród zgromadzonych gości.
Dnia 24 czerwca klasy drugie wybrały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Centrum Edukacyjno-Przyrodniczego Brama w Gorce. Brama w Gorce to najdłuższa ścieżka w Europie, mierzy 1 300 metrów. Spacer ścieżką uatrakcyjniają figury zwierząt, tablice informacyjne oraz ciekawe opowieści pani Przewodnik. Z wież widokowych rozciąga się widok na korony drzew. W czasie warsztatów przyrodniczych, które odbywały się na polanie uczniowie mieli do wykonania kilka zdań, a obserwacje umożliwiały im lupa i mikroskop.
Ten miesiąc rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Dziecka grami i zabawami na świeżym powietrzu. Przy tej okazji wspominaliśmy także o prawach oraz obowiązkach dziecka powołując się na Konwencje o Prawach Dziecka. W świetlicy szkolnej czuć już było wakacyjną atmosferę, a nasze odliczanie do wakacji trwało w najlepsze! Dużo rozmawialiśmy o miejscach, które warto odwiedzić, dzieląc się swoimi planami oraz marzeniami o podróżach – tych bliskich i dalekich. Wspólnie wyobrażaliśmy sobie swoje idealne wakacje i tworzyliśmy piękne pracę, które zdobią naszą świetlicę. Na tę okoliczność także wspólnie omówiliśmy zasady zachowania bezpieczeństwa w okresie wolnym od szkoły. Mieliśmy na uwadze to, iż wakacje to więcej czasu wolnego, dlatego w świetlicy przypominaliśmy sobie jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Uczyliśmy się jak chronić swoje konta, reagować na niebezpieczne sytuacje i dlaczego warto rozmawiać z dorosłymi o tym, co widzimy w sieci. Na mecie roku szkolnego uczestniczyliśmy również w Świetlicowym Dniu Sportu, podczas którego odbywały się różne ciekawe aktywności. Nie zapomnieliśmy także o naszych kochanych tatusiach! Z tej okazji dzieci przygotowywały własnoręcznie kartki i drobne upominki, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność i miłość.
Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice,
za nami kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i odkrywania świata w naszej świetlicy. Dziękujemy Wam za każdy uśmiech, zaangażowanie i pomysły jakie codziennie wnosiliście do naszej wspólnej przestrzeni. A Wam Drodzy Rodzice, dziękujemy za zaufanie, wsparcie i współpracę przez cały rok szkolny. Dzięki temu mogliśmy tworzyć dla dzieci miejsce pełne ciepła i dobrej atmosfery.
Z okazji zbliżających się wakacji życzymy wszystkim samych słonecznych dni, cudownych przygód, bezpiecznego wypoczynku oraz mnóstwa radości i uśmiechu! Niech te wakacje będą takie, o jakich marzycie – kolorowe, ciekawe i pełne niezapomnianych chwil!
Do zobaczenia we wrześniu!
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Zespół Świetlicy Szkolnej
W drugim półroczu roku szkolnego 2024/2025 w naszej świetlicy poza szczegółowym planem pracy była realizowana także innowacja pedagogiczna pt. : „Wielka sztuka młodych artystów – twórczość plastyczna formą wyrażania emocji”. Świetliki z klas pierwszych aktywnie uczestniczyli w różnorodnych pracach plastycznych realizowanych w jej ramach, a każde działanie integrowało edukację artystyczną z treściami literackimi oraz kulturowymi. Za nadrzędny cel tej innowacji uznano wyzwalanie ekspresji twórczej u dzieci przy wspieraniu ich harmonijnego rozwoju – szczególnie małej motoryki oraz kreatywności w toku różnorodnych działań plastycznych przy użyciu rozmaitych technik.
W okresie karnawału wspólnie z wychowankami wykonaliśmy papierowe maski karnawałowe i klauny według własnego pomysłu z użyciem różnych materiałów ozdobnych oraz zaznajamialiśmy się z baśnią H. Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, którą zilustrowaliśmy graficznie. Zmienna marcowa pogoda znalazła swoje plastyczne odzwierciedlenie w tworzonych przez nas garnkach ukazujących istotę i znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”. W okresie przed świątecznym – Wielkanocnym uczniowie przygotowali szereg wielkanocnych dekoracji m.in. koszyczki z pisankami czy wielkanocne wieńce z kolorowych jajek. Czas majowych uroczystości rozpoczęliśmy od poznania legendy o Syrence Warszawskiej i na tę okoliczność wykonaliśmy herb Warszawy techniką wydzieranki, natomiast zakończyliśmy go samodzielnie stworzonymi bukietami kwiatów dla naszych mam z okazji ich Święta. Czerwiec upłynął nam pod znakiem twórczości i radości, co zaowocowało wykonaniem kolorowych latawcy oraz wakacyjnych krajobrazów z użyciem wycinków gazet i nieograniczonej wyobraźni.
Dzięki tym działaniom uczniowie mieli okazję nie tylko wyrażać swą kreatywność i pomysłowość, ale również poszerzać swoją literacką wiedzę i plastyczne umiejętności. Twórczość artystyczna może więc być doskonałą zabawą, ale przede wszystkim stanowić przestrzeń do rozwoju własnych talentów i wielokierunkowej pracy ze swoimi emocjami.
W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas 3b i 8a uczestniczyli w całorocznym projekcie edukacyjnym „Zdrowe życie i pierwsza pomoc”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prozdrowotnych nawyków oraz przygotowania do odpowiedniego reagowania w sytuacjach awaryjnych.
W ramach projektu zrealizowano dziesięć modułów tematycznych, łączących teorię z praktyką. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych aktywnościach, m.in. w zajęciach ruchowych i kulinarnych, ćwiczeniach uważności (Mindfulness) oraz w spotkaniu z ratownikiem medycznym, górskim i wodnym. Tworzyli też różnorodne prace plastyczne i multimedialne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zagadnienia związane z pierwszą pomocą przedmedyczną, higieną osobistą i zdrowiem psychicznym oraz quiz wiedzy podsumowujący zdobytą wiedzę.
Zwieńczeniem działań projektowych była wystawa w holu szkoły podczas Dni Zdrowia w Dwójce, gdzie uczniowie dzielili się z innymi swoją wiedzą i twórczością.
Realizacja projektu rozwijała nie tylko wiedzę i umiejętności praktyczne, ale również współpracę, odpowiedzialność i empatię. Warto podkreślić duże zaangażowanie uczniów i ich kreatywność.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną pracę i gratulujemy wytrwałości!
Zbliżający się czas wakacji to doskonała okazja do odpoczynku, zabawy i niezapomnianych przygód. Aby jednak letni wypoczynek był nie tylko radosny, ale i bezpieczny, warto przypomnieć sobie podstawowe zasady odpowiedzialnego zachowania.
W tym celu zachęcamy do odwiedzenia wakacyjnej, a zarazem ostatniej w tym roku szkolnym odsłony Edukacyjnego Kącika Pierwszej Pomocy. Na II piętrze, przy tablicy nr 21, dostępne są materiały edukacyjne, które w przystępny sposób przedstawiają zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wskazówki dotyczące bezpiecznego spędzania czasu podczas wyjazdów, wycieczek i codziennych aktywności. Uczniowie mogą zapoznać się z nimi indywidualnie lub w czasie zajęć z wychowawcą. Zapraszamy!
Życzymy udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!!!
20 marca tego roku uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami o różnym stopniu trudności, wymagającymi, oprócz wiadomości matematycznych, także logiki i spostrzegawczości.
W gronie laureatów znalazł się Mateusz Oprzędek z klasy II a.
Mateusz został zaproszony na uroczyste podsumowanie XXXIV edycji tego konkursu na Uniwersytet Jagielloński, do budynku Wydziału Matematyki i Informatyki, gdzie po części naukowej, nastąpiło wręczenie dyplomów oraz nagród.
Mateuszowi bardzo gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia i wytrwałości na następne lata.
25 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla uczniów klas I – III, podczas której pani dyrektor Małgorzata Dąbrowska wraz z panią Urszulą Morawską rozdały nagrody rzeczowe oraz dyplomy za osiągnięcia w konkursach szkolnych, pozaszkolnych, za czytelnictwo oraz pracę łączników z biblioteką szkolną. Uczniowie zostali nagrodzeni m.in. za konkurs Alfik matematyczny i humanistyczny, szkolny konkurs recytatorski, matematyczny, ortograficzny, konkurs na komputerowy projekt kartki świątecznej oraz wiele innych plastycznych, literackich i fotograficznych.