Radosna szkoła

W ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” nasza szkoła otrzymała środki pieniężne za zakup pomocy dydaktycznych. Łączna wartość dofinansowania to dwanaście tysięcy złotych.

Zakupione zostały m.in. maty podłogowe i materace do zabaw ruchowych, trampolina, drabinki, zjeżdżalnia, miękkie piłki o rożnych kolorach i wielkościach w tym piłki skaczące i sensoryczne, jak również zestawy klocków wykonanych z pianki o różnych kształtach i kolorystyce, przeznaczonych do tworzenia torów przeszkód.

W jednym z pomieszczeń znajdującym się na najniższej kondygnacji budynku szkolnego /obok sali regionalnej/ zorganizowano miejsce zabaw dla najmłodszych.

Z nowego sprzętu korzystają uczniowie kształcenia zintegrowanego podczas zajęć ruchowych lub wyrównawczych oraz dzieci pozostające w świetlicy szkolnej po zakończeniu lekcji. Pomoce dydaktyczne służą również do rewalidacji.

Po intensywnym ruchu i wyczerpującej zabawie, najmłodsi mają również możliwość relaksu, odpoczynku i indywidualnej pracy, a to zapewnią im  układanki, gry planszowe oraz materiały do integracji zmysłowej i stymulacji wielozmysłowej.

Program „Radosna Szkoła” dał wyjątkową szansę na doposażenie naszej placówki w bezpieczne, trwałe i przyjazne dziecku środki dydaktyczne. Twórcze zajęcia dostarczają najmłodszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Skip to content