SPOTKANIE INTEGRACYJNE

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Integracji w „Dwójce” podjęto szereg działań edukacyjno-wychowawczych. Wydarzeniem wieńczącym te obchody było Spotkanie Integracyjne zorganizowane 23 stycznia br. na terenie naszej szkoły. Spotkanie to stało się również okazją do integracji międzypokoleniowej oraz integracji środowiska szkolnego i lokalnego.

Wśród zaproszonych gości była naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Małgorzata Ciemińska oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, z którymi szkoła współpracuje od wielu lat:

  • przyjaciele z Dziennego Domu Senior+ oraz Klubu Senior+ przy MOKiS, 
  • podopieczni, nauczyciele i opiekunowie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach,
  • uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach,
  • przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice,   
  • byli uczniowie naszej szkoły: Natalka, Bartuś i Tomasz wraz z rodzicami,
  • laureaci konkursów gminnych.

Całość wydarzenia otworzyła Pani Dyrektor, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie z bożonarodzeniowym i noworocznym przesłaniem wystąpili uczniowie kl. 4a i 6a, prezentując na scenie Jasełka i śpiewając kolędy. Wszyscy aktorzy z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role w świąteczno-zimowej scenografii. Uroku inscenizacji dodała gra na instrumentach w wykonaniu utalentowanych Dziewcząt z klasy 6a.

Po jasełkach nadszedł czas wspomnień. Pani Dyrektor nawiązała do 1września 1998 r., kiedy to powstała pierwsza klasa integracyjna w naszej szkole, a zarazem pierwsza w gminie Myślenice i powiecie myślenickim. Wskazała też na korzyści płynące z integracji.

Ważnym punktem programu było uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców Gminnego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy razem -integracja w oczach dziecka” oraz Gminnego Konkursu Literackiego „Jesteśmy razem -osoby z niepełnosprawnością są wśród nas”. Laureaci konkursów oraz ich nauczyciele odebrali dyplomy i nagrody z rąk Pani naczelnik, Małgorzaty Ciemińskiej oraz Pani dyrektor, Justyny Otfinowskiej. Jesteśmy dumni, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Karol Halek kl.3a – I miejsce w konkursie plastycznym

Oliwia Godniak kl. 3a – II miejsce w konkursie plastycznym

Zbigniew Święch kl.5c III miejsce w konkursie literackim (kategoria: kl.4-6)

Lidia Adamów kl.7a II miejsce w konkursie literackim (kategoria: kl.7-8)

Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.

Po chwili na scenie pojawili się uczniowie kl.2d, 4d, 6d, 7a i 7b pod przewodnictwem Antosia Trzepli z kl.6b, aby wspólnie zaśpiewać chwytające za serce słowa Hymnu Dnia Godności 2023 „Tak niewiele potrzeba”.

Wreszcie przyszedł czas na występ naszych najmłodszych uczniów. Wszyscy byli pod wrażeniem wyjątkowego tańca Śnieżynek do piosenki Hallelujah w wykonaniu dziewczynek z klasy 2d.

Po tańcu dołączyli do nich ich koledzy oraz uczniowie kl. 1b ubrani w piękne krakowskie stroje. Śpiewając mniej i bardziej znane pastorałki wprawili publiczność w znakomity nastrój. Część osób zebranych na widowni, klaszcząc i przytupując, przyłączyła się do wspólnego śpiewu i po chwili radosny nastrój udzielił się wszystkim zebranym.

Na koniec uroczystości nasz wspaniały duet: Mariolka Gubała z kl. 5a i Antoni Trzepla z kl. 6b wraz z uczniami klas starszych zaśpiewali Szkolny Hymn Integracji, który powstał specjalnie na tę okazję. Słowa i melodia są autorstwa Pani Izabeli Michałowicz, natomiast za aranżację i nagranie odpowiadał Pan Piotr Gablankowski.

To było piękne Spotkanie Integracyjne. Zaproszeni goście dopisali, a wszyscy wykonawcy spisali się znakomicie! Był też czas na wspomnienia, wspólne zdjęcia, serdeczne rozmowy i słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i realizację tego wydarzenia. A na koniec zachęcamy do odsłuchania Hymnu Dnia Godności 2023 „Tak niewiele potrzeba”  https://liblink.pl/aQxZHYXl35  i refleksji.

 Nauczyciele z Zespołu Psychologiczno-Pedagogicznego Szkoły

Piszą o nas:

Foto: Pani Karolina Korneszczuk-Podoba oraz archiwum SP 2

Skip to content