Lata 2010/2016

ROK SZKOLNY 2010/2011

  • W październiku uczniowie wzięli udział w ministerialnym programie „Deutsch Wagen Tour” promującym naukę języka niemieckiego. Przybyli lektorzy prezentowali nowatorskie i niekonwencjonalne sposoby pracy z uczniami. Wizytę Deutschwagena  przygotowały nauczycielki języka niemieckiego mgr Alicja Burkat i mgr Jolanta Mikuła.
  • „Zło dobrem zwyciężaj” to hasło XVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskie, podczas którego uczniowie pod opieką katechetki mgr Doroty Orzechowskiej przygotowali scenkę pt. „Aniołek w klatce”. Na zakończenie TKCH w Sali MOKiSu odbył się Rejonowy Przegląd Grup Oazowych, w którym II miejsce zajęły Różyczki Pani Myślenickiej pod opieką siostry Agnieszki Szczygieł.
  • 28 października 2010 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na holu pod repliką pomnika Bohaterów Westerplatte, a następnie udali się do klas. Do grona pierwszoklasistów przyjęto 101 uczniów z pięciu klas pierwszych.  W obecności pocztu sztandarowego pani dyrektor Halina Starzec „czarodziejskim ołówkiem” dokonała aktu pasowania nowych uczniów, a pani wicedyrektor Marta Pawlak wraz z wychowawcami wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.
  • W listopadzie odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Nagrodą tą uhonorowano absolwentów „dwójki”, którzy uzyskali wysokie wyniki w zawodach sportowych lub konkursach wojewódzkich wiedzy, są to:

Magdalena Bazyl,Sonia Jaros,Wojciech Krawczyk,Dobrochna Polek,Natalia  Ślusarz.

  • Okres bożonarodzeniowy to liczne spotkania w szkole i poza nią. Najpierw dzień tematyczny pod hasłem „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka” , na który składa się wigilijne spotkanie uczniów wszystkich klas z wychowawcami, konkurs grup kolędniczych oraz jasełka w wykonaniu uczniów klas młodszych czyli IIe i IIIe, starszych Vc i Vd. Częścią atmosfery świątecznej są też akcje charytatywne polegające na zbiórce słodyczy, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi.
  • W styczniu miały miejsce wizyty uczniów z jasełkami w Domach Pomocy Społecznej w Pcimiu i Trzemeśni. Pensjonariusze tych domów obejrzeli jasełka zaprezentowane przez klasy Vc (pod opieką mgr Agaty Danek) i Vd (pod opieką mgr Anny Szlagi).
  • Z wizytą do SP nr 2 przybywają podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach na spotkanie  integracyjne, podczas którego zobaczyli jasełka i cieszyli się drobnymi upominkami przygotowanymi przez uczniów oraz panie: pedagog mgr Beatę Pacek i psycholog mgr Anetę Dziewońską.
  • 4 i 5 stycznia 2011 roku odbył się ósmy już Kiermasz Ciasteczka Świątecznej Pomocy. Jak co roku były ciasta, ciasteczka i galaretki. W ten sposób szkoła zebrała 1975,78 zł. W niedzielę 9 stycznia nasi uczniowie kwestowali w Myślenicach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierając 1908, 91 zł. Organizatorkami akcji w SP nr 2 były mgr Monika Moryc i mgr Elżbieta Żądło.
  • Od paru lat współpracuje z nami Profilaktyczno – Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa, który goszcząc w styczniu zaprezentował przedstawienie dla dzieci klas I-III  pt. „Skrzaty”.
  • Po raz drugi gościliśmy w szkole realizatorów projektu zwanego „żywą historią”. To sfinansowany ze środków Unii Europejskiej program obejmujący aktywną naukę historii przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Każdy z uczestników poza zdobyciem wiedzy mógł jeszcze potrzymać w dłoni szablę, przymierzyć elementy uzbrojenia czy też przebrać się w strój szlachecki.
  • W tym roku szkolnym uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniach autorskich z pisarzami i poetami tworzącymi dla dzieci: z Barbarą Gawryluk i Grzegorzem Kazdepke.
  • Uczennica Katarzyna Poradzisz zostaje nagrodzona w konkursie „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” uzyskując II miejsce w kategorii projekt kartki. Konkurs zorganizowała Fundacja Archon+.
  • W bieżącym roku szkolnym uczniowie uczęszczający na zajęcia szachowe prowadzone przez mgr Alicję Możdżeń brali udział z bardzo dobrym efektem w licznych konkursach. Aż siedmiu podopiecznych zdobyło kategorie szachowe i czołowe miejsca. Należą do nich m.in. Filip Kudas (V kategoria), Adam Malisz (V kategoria), Przemysław Szlachetka (IV kategoria), Witold Gałka (V kat.), Sebastian Maślak (V kat.), Dominik Szlachetka (V kat.), Jakub Obajtek (V kat.), Piotr Kamiński (V kat.).
  • Sobota 28 maja 2011 roku to I Piknik Ekologiczny „Dwójki” zorganizowany pod hasłem „Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi”. Na początku pikniku nastąpiło uroczyste otwarcie zrewitalizowanego terenu przyszkolnego dokonane przez Burmistrza Macieja Ostrowskiego, Naczelnika Wydziału Mienia Marcina Słomkę, Dyrektora  szkoły Halinę Starzec, Przewodniczącą Rady Rodziców Lucynę Gowin oraz przewodniczącego Szkolnej Rady Uczniowskiej Maksymiliana Czaję. Burmistrz  nagrodził szkoły, które uczestniczyły w konkursie na scenariusz pikniku ekologicznego. A potem już tylko zabawa. Na scenie tańczył zespół regionalny „Elegia”, na stoiskach można było otrzymać jabłka za zakrętki i zużyte baterie, kupić perlatory, ziołowe miniogródki, kwiaty i krzewy. W konkursie pod hasłem „Butelkolud” oraz „Zakrętkowy zawrót głowy” rywalizowali uczniowie wykorzystując surowce wtórne, a także malując w konkursie plastycznym Rabę jako rzekę swoich marzeń. Uczniowie  uczestniczyli  w warsztatach: malowania na jedwabiu, lepienia z gliny, tworzenia bibułkowych bukietów. Wraz z rodzicami sprawdzili swoją wiedzę w konkursach  ekologicznych:  „Krzyżówce ekologicznej”,   „Kole fortuny” i „Dzieciakach górą”. Co dla ducha zapewniło koło teatralne w przedstawieniu pt. „Mucha przed sądem”, a co dla żołądka to ekologiczne potrawy ze stoiska „swojskie jadło”, jak: smalec, masło, ser, chrzanówka,  bigos oraz słodkości z kawiarenki. Nieco mniej w tym roku dopisała niestety pogoda.
  • W tym roku szkolnym dwukrotnie gościliśmy   przedstawicieli Straży Miejskiej – 25 listopada 2010 r. odbyło się spotkanie z uczniami klas pierwszych dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze i unikania zagrożeń  w kontaktach z obcymi, a 9 czerwca 2011 r. z uczniami klas starszych na temat przemocy.
  • Przedostatni tydzień roku szkolnego to w naszej szkole dni bez przemocy. W ramach Szkolnego Programu Profilaktyki panie pedagog mgr Beata Pacek i psycholog mgr Aneta Dziewońska przeprowadziły cykl zajęć, którego celem było wskazanie uczniom alternatywnych sposobów zachowań wobec agresji, uwrażliwienie na elementy przemocy oraz uświadomienie uczniom rodzajów agresji i tego co ją wywołuje.  Wychowankowie rozpoczęli od plakatów z hasłami  o antyagresji,  prezentowali w formie drzewa swoje życzenia i marzenia, na sali gimnastycznej w postaci występów odkrywali  swoje zdolności i talenty, oglądali przedstawienie pt. „Scena w sądzie”, wysłuchali wskazówek kuratora sądowego i przedstawiciela straży miejskiej. W jednym z dni na znak solidarności z obchodzącymi Ogólnopolski Dzień Bez Przemocy ubrani w stroje z czerwonymi akcentami uczniowie wypuszczali „w niebo” czerwone baloniki.
  • Ten rok szkolny obfitował w finalistów różnych konkursów. W Małopolskim Konkursie Humanistycznym to: Łukasz Maciaszkiewicz i Szyman Kazanecki, w Małopolskim Konkursie Biblijnym to: Bartłomiej Bujas i Mateusz Wylegała, w Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym Losy Bliskich i Losy Dalekich –  życie Polaków w latach 1914 – 1989 to: Karol Jarząbek i Grzegorz Lis. W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego nasi uczniowie zdobyli pierwsze trzy miejsca: I – Ariel Cahn, II – Wojciech Marcinek, III – Łukasz Maciaszkiewicz. W Miejsko – Gminnym Konkursie Matematycznym wysokie miejsca zajęli uczniowie klas trzecich: II – Monika Dziadkowiec, III – Gabriela Baran, V – Julia Kazanowska. Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny także pozwolił wykazać się trzecioklasistom: II – Karolina Wątor, V – Julia Ingarden.
  • Tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas I-III otrzymała w tym roku Gabriela Baran, a tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas IV – VI uzyskał Karol Jarząbek.
  • Rok Szkolny 2010/2011 uroczycie zakończyliśmy 22 czerwca 2011 r.

ROK SZKOLNY 2011/2012

  • 1 września 2011 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do szkoły uczęszczać będzie 667 dzieci uczących się w 30 oddziałach.
  • Zgodnie z decyzją i nową uchwałą Rady  Miasta powołano drugiego wicedyrektora, którym została nauczycielka techniki i informatyki, mgr Beata Chrapek – Paciorek. Po raz pierwszy także w dwóch odrębnych klasach naukę rozpoczęli sześcioletni uczniowie. Na inauguracyjnym spotkaniu pani dyrektor Halina Starzec przedstawiła nowo zatrudnionych nauczycieli, są to nauczycielki religii: s. mgr Krystyna Antosz, s. mgr Agnieszka Bielińska i nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego pani Bożena Łętocha.
  • Na pierwszym uroczystym apelu zaprezentowali się uczniowie wybrani do pocztu sztandarowego: Tomasz Klemensiewicz, Anna Marcinkowska, Małgorzata Dybczak oraz Karol Drozdowicz – Nita, Aleksandra Gradek, Agnieszka Polak.
  • Od początku roku szkolnego pracowicie czas spędzają przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniowskiej. W wyborach uczniowie zdecydowali, że reprezentować ich będą: przewodnicząca – Natalia Szymska, zastępcy przewodniczącej – Tomasz Klemensiewicz i Kinga Depta. Opiekę na SRU sprawuje mgr Anna Dziurdzia.
  • Niemal na przełomie minionego i bieżącego roku szkolnego SP nr 2 otrzymała trzy certyfikaty:

– 3 czerwca 2011 r. Certyfikat Zielonej Flagi – to międzynarodowe wyróżnienie za  ekologiczne działania,

– 22 czerwca 2011 r. Certyfikat Szkoły Bez Przemocy – za zaangażowanie i udział w piątej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Szkoła bez przemocy”,

– 27 czerwca 2011 r. Certyfikat Civis et Patria – za działania podtrzymujące tradycje narodową i więź ze społecznością lokalną.

  • 21 października miało miejsce wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice za rok szkolny 2010/2011 dla uczniów wyróżniających się udziałem w zawodach sportowych lub konkursach wiedzy. Stypendia otrzymali:

Nikoletta Kopp,

Karolina Wcisło,

Szymon Kazanecki,

Łukasz Maciaszkiewicz.

  • XVIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej odbywał się pod hasłem „Panie, naucz nas modlić się”. 19 października 2011 r. także nasi uczniowie przyłączyli się do jego obchodów prezentując przedstawienie pt. „Jak dostać się do nieba”, które zakończyła się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Taki mały, taki duży”. Gościliśmy  w szkole ks. prałata Karola Jarosza, ks. prałata Stefana Kubienia, przedstawicieli KIK w Myślenicach  oraz emerytowanych nauczycieli. Przedstawienie przygotowały nauczycielki religii: mgr Dorota Orzechowska i s. mgr Krystyna Antosz. W ramach obchodów tego tygodnia odbył się konkurs XIV Rejonowy Przegląd Muzycznych Grup Oazowych, w którym III miejsce zajęły Różyczki Pani Myślenickiej pod opieką s. mgr Agnieszki Bielińskiej.
  • 25 października 2011 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Do grona uczących się w SP nr 2 dołączyło 132 uczniów w tym 27 sześciolatków.  Przed aktem pasowania uczniowie śpiewali hymn szkoły, wspominali bohaterów walczących na Westerplatte i złożyli ślubowanie,  otrzymali dyplomy i legitymacje, a na koniec , po dotknięciu wielkim ołówkiem rozeszli się do klas. Ci sami uczniowie jeszcze w listopadzie przeżywali jeszcze jedną uroczystość pasowania – tym razem było to pasowanie na czytelnika, które miało miejsce w bibliotece szkolnej.
  • Goście z Afryki, Ameryki Północnej i Południowej, Oceanii, Azji i Europy – w sumie przedstawiciele 52 krajów, w dniach 25-29.10.2011r. gościliśmy w Krakowie na międzynarodowym spotkaniu Eco-Schools. To program, który zachęca uczniów z całego świata do współtworzenia wraz ze swoimi rodzicami i społecznością lokalną przyjaznych środowisku szkół. 27.10.2011r. gościliśmy delegację składającą się z przedstawicieli  różnych krajów świata. Pobyt  w szkole trwał około 2 godzin. W myślenickiej „dwójce” delegacja została powitana przez dyrekcję  oraz przez dzieci, które uczyły się na drugiej zmianie. Dzieci powiewały chorągiewkami zaproszonych państw. Następnie delegacja przeszła przez szkolne korytarze, oglądając po drodze zdjęcia z wycieczek, akcji ekologicznych i edukacji środowiskowej. Na holu szkolnym wystąpili uczniowie z klas III    z inscenizowaną piosenką ekologiczną. Tę część artystyczną przygotowała mgr  Joanna Gorączko. W sali przyrodniczej goście obejrzeli i wysłuchali prezentacji w języku angielskim, którą przygotowali oraz opracowali: pan Tomasz Biel i pan Krzysztof Kulka. Na pytania odpowiadała szkolna koordynatorka programu eko-szkół  mgr  Maria Jaśkowiec. Następnym punktem pobytu była izba regionalna. W muzealnej wręcz scenerii przygotowano poczęstunek ze swojskim jadłem. Goście degustowali różne polskie specjały. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki m.in. pamiątkowe zdjęcie wykonane przed budynkiem szkoły oraz gadżety promujące Myślenice sponsorowane przez UMiG oraz Starostwo Powiatowe. Wspólnym spacerem po zrewitalizowanym terenie  wokół szkoły spotkanie zakończono. Role tłumaczy przypadły nauczycielom języka angielskiego:  mgr  Agnieszce Tyrpie, mgr Jarosławie Słowik oraz mgr Krzysztofowi Kulce. Gościliśmy przedstawicieli następujących państw: Chiny, Czechy, Francja, Holandia, Japonia, Macedonia, Malezja, Maroko, Portugalia, Słowenia, Słowacja, Uganda, Wielka Brytania,  Zjednoczone Emiraty Arabskie.
  • Dzień Niepodległości świętowaliśmy  w szkole 10 listopada. Z tej okazji starsze klasy wysłuchały montażu słowno – poetyckiego „O tej, co nie zginęła”, który przygotowali uczniowie klasy VIc pod opieką wychowawcy mgr Agaty Danek. Natomiast klasy młodsze miały okazję uczestniczyć w inscenizacji historycznej zaprezentowanej przez klasy: IIIc  i IIId pod opieką mgr Sylwii Siłuszyk i mgr Elżbiety Ślusarczyk. Dla wszystkich były to dodatkowe lekcje, które ukazywały trudną drogę naszego kraju do wolności.
  • 13 grudnia 2011 r. odbyło się już ósme spotkanie integracyjne naszych uczniów z podopiecznymi OREW-u. W tym roku przed publicznością wystąpiły klasy IIa i IIIe. Trzecioklasiści  zaprezentowali przedstawienie pt. „Opowieść  o Mikołaju”, a drugoklasiści przebrani za „mikołaje” śpiewali piosenki. Spotkanie zorganizowały panie: mgr Beata Pacek, mgr Aneta Dziewońska, mgr Anna Zahel, mgr Joanna Gorączko.
  • Jeszcze w grudniu uczniowie klas starszych wzięli udział w akcji wspierającej misję ojca Włodzimierza Mołoty. Papua – Nowa Gwinea – to państwo w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w którym swą misję sprawuje ojciec. Poza modlitwą ważne są tam też środki materialne, dlatego w dniach 27 i 28 grudnia szkoła włączyła się w dzieło pomocy misjom. Inicjatorkami akcji były uczące w szkole religii: siostra Krystyna Antosz i mgr Dorota Orzechowska.
  • IX Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy miał miejsce w szkole 4 i 5 stycznia 2012 r. Jak zwykle największym wzięciem cieszyły się galaretki, ale wszystkie wypieki były pyszne. W tym roku zbieraliśmy na zakup nowoczesnych urządzeń ratujących życie wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet  ciężarnych z cukrzycą. A zebraliśmy więcej niż w poprzednich latach, bo na kiermaszu ciasteczek 2 645,42 zł., a podczas niedzielnej zbiórki na myślenickim Rynku 2 083, 68 zł. Wszystkim, którzy wsparli akcję dziękowały organizatorki: mgr Monika Moryc i mgr Elżbieta Żądło.
  • 5 stycznia gościliśmy niezwykłą osobę – podróżnika, muzyka, nauczyciela informatyki, niewidzącego od urodzenia zdobywcę szczytów Korony ziemi – Aconcaqua, Elbrus, Kilimadżaro – Łukasza Żelechowskiego. Przybył on do naszej szkoły na zaproszenie mgr Jarosławy Słowik, aby opowiedzieć dzieciom o wysokogórskich wyprawach i o swoich pasjach, o czasach dzieciństwa i edukacji w szkole specjalnej.
  • Kolejne spotkanie szóstoklasistów mówiące o tym jak zapobiegać agresji i przemocy miało miejsce 16 stycznia 2012 roku. Zaproszona na nie przedstawicielka policji mówiła o prawidłowych zachowaniach i reakcji na przemoc.
  • „Przemoc w cyberprzestrzeni” to tytuł scenki zaprezentowanej uczniom przez teatr profilaktyczny. Aktorzy zwrócili uwagę uczniów na coraz częstsze zjawisko przemocy z użyciem mediów elektronicznych. Na koniec aktorzy rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Po raz trzeci gościliśmy w szkole realizatorów projektu zwanego „żywą historią”. Podczas projektu każdy uczeń uczestniczył w trzech zajęciach: przeniósł się w czasy panowania Mieszka I, poznał warunki życia za czasów Jagiellonów oraz szlacheckie obyczaje w okresie panowania Jana III Sobieskiego. Tegoroczną nowością dla uczniów był atrakcyjnie wydany Zeszyt Małego Historyka, którego stało się posiadaczem każde dziecko w klasie IV – VI.
  • 6 marca 2012 roku zakończono VI edycję Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus 2012”. Po trzecim etapie tego konkursu uczeń klasy III a Jakub Oskwarek zajął III miejsce. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał on za najpiękniej pod względem kaligraficznym napisane dyktando. 30 marca w Audytorium im. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Jakub Oskwarek wysokie wyniki uzyskał w matematyce. Zajął on I miejsce w konkursie matematycznym zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz MCDN ODN w Krakowie. Jakubowi i jego wychowawczyni mgr Agnieszce Mistarz serdecznie gratulujemy!
  • Zabawa w teatr daje wiele satysfakcji, sprawia radość, przy okazji uczniowie doskonalą swój warsztat w języku obcym – bo właśnie w języku niemieckim uczniowie klas V pod czujnym okiem mgr Jolanty Mikuły przedstawiły inscenizację baśni braci Grimm pt. „Dornroschen” („Śpiąca królewna”). Jako tło  wykorzystano muzykę Brahmsa.
  • I miejsce zajęła drużyna chłopców w XXI Gminnym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Zwycięska drużyna ( Kacper Matejczyk, Maciej Rabka, Szymon Dziedzina, Szymon Chronowski, Karol Drozdowicz-Nita, Michał Mika i Filip Kowalcze) wystąpiła pod opieką trenera mgr Tadeusza Szlachetki.
  • 4 kwietnia po raz pierwszy spotkali się uczniowie na apelu, który miał formę przedstawienia. Okazją do tego stały się Święta Wielkanocne. Przy symbolicznym grobie wartę pełnili harcerze, a uczniowie klas czwartych wcielili się w postacie m.in. św. Piotra, św. Jana, św. Łukasza, św. Kleofasa. Całość oprawiona była w pokazem zdjęć związanych z życiem, nauczaniem, męką i śmiercią Chrystusa. Pomysł przedstawienia oraz jego przygotowanie było dziełem nauczycielki religii mgr Doroty Orzechowskiej. Jednocześnie  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę wielkanocną, którego pomysłodawczynią była nauczycielka plastyki  mgr Alicja Możdżeń.
  • Koło Przyjaciół Biblioteki wraz z nauczycielkami biblioteki mgr Lucyną Tonderą i mgr Urszulą Morawską przygotowało poranek literacki poświęcony twórczości poetki dla dzieci Danuty  Wawiłow. Okazją do tego spotkania z poezją była przypadająca w tym roku 70. rocznica urodzin pisarki.
  • W sobotę 2 czerwca 2012 r. po raz drugi został zorganizowany przez nauczycieli i rodziców w naszej szkole Piknik Ekologiczny. Zgodnie z założenie imprezy królowała ekologia: na stoiskach można było kupić zioła, krzewy, drzewka, za posegregowane surowce otrzymać gadżet, wziąć udział w konkursie „Butelkolud”, „Zakrętkowy zawrót głowy”, obejrzeć ekologiczną modę czy zaprezentować na zdjęciu swą ulubioną roślinkę. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały las swoich marzeń oraz ekologiczny obrazek, a inni jeździli „z głową” na rowerze. Dla głodnych kultury zaprezentowano dwa spektakle teatralne („Czarownica Telewnica: i „Spacer misia”), a dla łasuchów przygotowano stoiska z domowymi ciastami oraz swojskim jadłem. Były też rozgrywki sportowe i intelektualne, pokaz sprzętu przeciwpożarowego, zawody szachowe, zjeżdżalnia, dmuchane zabawki, japońskie wróżby, tatuaże,  makijaże, salon fryzur oraz rozdanie nagród za osiągnięcia w  konkursach ekologicznych.
  • Do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Postaw na rodzinę” przystąpiła także nasza szkoła. Koordynatorkami tej akcji były panie mgr Beata Pacek i mgr Aneta Dziewońska. Cel kampanii to w pozytywny i otwarty sposób opowiadać o wartościach rodzinnych. W ramach  programu w szk ole zorganizowano: Dzień Babci i Dziadka, rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, konkurs plastyczny i literacki „Rodzina – najcieplejsze miejsce pod słońcem”, galerię książeczek profilaktycznych „Cukierek”.
  • Tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas I-III otrzymał w tym roku Jakub Oskwarek , a tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas IV – VI uzyskał Tomasz Klemensiewicz.
  • Rok Szkolny 2011/2012 uroczycie zakończyliśmy 29 czerwca 2012 r.

 

 ROK SZKOLNY 2012/2013

  • 1 września 2012 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do szkoły uczęszczać będzie 671 uczniów. Na pierwszym uroczystym apelu zaprezentowali się uczniowie wybrani do pocztu sztandarowego, są to: Katarzyna Wątor kl. VIa, Dawid Dziuba kl. VIa, Julia Mistarz kl. VIc,Kacper Szymski kl. VIc, Olga Ślusarz kl. VId, Gabriela Karpierz kl. VIe.
  • Za rok szkolny 2011/2012 SP nr 2 została po raz drugi uhonorowana Zieloną Flagą. Jest to międzynarodowe wyróżnienie II stopnia w ramach Programu „Szkoła dla Ekorozwoju”.
  • W Warszawie w dniach 10 – 13 października odbył się Ogólnopolski Finał III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Wśród 64 drużyn (czyli wśród 700 uczestników) znalazła się w tym finale reprezentacja naszej szkoły. Drużyna ze zdobytymi 4 punktami w grupie zajęła w całym turnieju V miejsce.  Trenowana przez mgr Tadeusza Szlachetkę drużyna wystąpiła na turnieju w składzie: Antoni Matejczyk – bramkarz, Piotr Rusek – obrońca, Kacper Sopiak – obrońca, Adam Malisz – napastnik, Sławomir Chmiel – pomocnik, Wiktor Grochal – napastnik, Kamil Depta – napastnik, Radosław Ostrowski – obrońca.
  • Czym jest wiara? To pytanie towarzyszyło młodym aktorkom 17 października podczas przedstawienia „Taki mały, taki duży może wiernym być”. Dziewczęta z klas IV b i IV e przygotowały scenkę, w której w związku z ogłoszonym właśnie ROKIEM WIARY próbowały przybliżyć koleżankom i kolegom to ważne zagadnienie. Przedstawienie było częścią XIX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, a zostało przygotowane przez nauczycielkę religii p. mgr Dorotę Orzechowską.
  • ·         30 października 2012 r. to pamiętny dzień dla wszystkich pierwszaków. W tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie złożyło 86 dzieci  z pięciu klas pierwszych.
  • 31 października 2012 r. odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice za rok szkolny 2011/2012. Stypendia takie otrzymują ci, którzy wyróżnili się udziałem w konkursach wojewódzkich wiedzy lub uzyskali wysokie wyniki w sporcie. W obecności swoich rodziców nagrodą tą zostali uhonorowani nasi uczniowie:

Natalia Węgrzyn z kl. 6 a –osiągnięcia sportowe,Ignacy Buczek z kl. 6 c – konkurs wiedzy.

  • Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowały, dla uczniów młodszych, klasy III b i III e pod opieką pań: mgr Iwony Stanisz – Trzcińskiej oraz mgr Elżbiety Żądło, a dla uczniów starszych klasy V c i VI a po opieką pań: mgr Alicji Burkat i mgr Katarzyny Dudzik. Programy okolicznościowe zostały zaprezentowane 9 listopada 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły.
  • 13 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznej klas I- III. Gościem specjalnym był twórca hymnu naszej szkoły – pan mgr Jan Brzeziński, były nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego i Studium Nauczycielskiego w Myślenicach.
    Przypomnieliśmy chwile sprzed 43 lat, kiedy to 17 czerwca 1969 r. Szkole Podstawowej nr 2 nadano imię Bohaterów Westerplatte. Uroczystość nadania imienia, wmurowanie tablicy pamiątkowej, wręczenie sztandaru i przyjęcie hymnu szkoły odbyło się 20 września 1969r. Uroczystość przygotowała p. mgr Janina Rozwadowska.
  • „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”, to dobra pora, by w przedświątecznym zabieganiu znaleźć czas na refleksję i zadumę nad rzeczywistym sensem świąt. W naszej szkole taka okazja nadarzyła się w dniu 21.12.2012. Uczniowie klasy VE wraz z siostrą mgr  Agnieszką Bielińską i panią mgr inż.  Marią Jaśkowiec jasełkami wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. W czasie wigilii klasowych uczniowie i nauczyciele złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem.
  • 11 stycznia 2013 r. – odbyła się 21 edycja imprezy, dzięki której pomoc otrzymują tysiące dzieci i noworodków w całym kraju. Ale nie tylko. W tym roku połowa zebranej kwoty będzie przeznaczona na pomoc osobom starszym. Jak co roku nasza szkoła zaprosiła na orkiestrowy Kiermasz Ciasteczka Świątecznej Pomocy – było smacznie, radośnie, ciepło i charytatywnie. Kiermasz zorganizowała p. mgr Monika Moryc.
  • Tegoroczne konkursy  pozwoliły uczniom na wykazanie się wiedzą na etapie powiatowym i wojewódzkim. Michał Mierzwa z kl. IIIa został wyróżniony w ostatnim etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „KAKTUS”, Maria Żak z kl. Ve zdobyła pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym „Królowie elekcyjni”, natomiast Ignacy Buczek z kl. VIc został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego oraz finalistą Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
  • W tym roku szkolnym zostały zorganizowane na terenie naszej szkoły dwa  konkursy, były to: Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym na etapach gminnym i powiatowym – osoba odpowiedzialna mgr Beata Chrapek – Paciorek oraz Małopolski Konkurs Humanistyczny na etapie rejonowym obejmujący powiaty myślenicki i wielicki – osoba odpowiedzialna mgr Alicja Wróblewska .
  • Już od kilku lat w naszej szkole działa koło teatralne dla dzieci z klas młodszych. Co roku mali aktorzy przygotowują scenkę, w której dzielą się z innymi efektami swojej całorocznej pracy oraz w formie zabawowej przekazują ważne treści dotyczącego naszego życia.W tym roku grupa „Słoneczka” wystąpiła z przedstawieniem „Jeżyk” podczas X Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół, gdzie otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunce koła i reżyserce przedstawienia  mgr Dorocie Orzechowskiej.
  • 31 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu przygotowanym przez klasę III c i III d  z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie pod opieką nauczycielek, mgr Renaty Zygmunt i mgr Agnieszki Nosal, zaprezentowali program muzyczno – słowny, który wypełniły  recytowane wiersze z podkładem utworów F. Chopina, a także liczne piosenki w wykonaniu dzieci.
  • 5 maja 2013 r. (środa) poczet sztandarowy w składzie: Gabriela Karpierz, Julia Mistarz i Dawid Dziuba wraz z p. Martą Pawlak oraz p. Beatą Chrapek – Paciorek pojechał na Sympozjum Klubu  Szkół im. Bohaterów Westerplatte do Zduńskiej Woli.
  • Do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pod nazwą „Postaw na rodzinę” przystąpiła także nasza szkoła. Koordynatorkami tej akcji były panie mgr Beata Pacek i mgr Aneta Dziewońska. Nagrodzeni zostali uczniowie naszej szkoły za udział w konkursach: plastycznym I miejsce otrzymała uczennica klasy II e Oliwia Łętocha, literackim wyróżnienie przyznano uczniowi kl. IVa Jakubowi Oskwarek.
  • Tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas IV – VI uzyskała uczennica klasy VIa Natalia Węgrzyn.
  • Rok szkolny 2012/2013 uroczycie zakończyliśmy 28 czerwca 2013 r.

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

  • 2 września 2013 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do szkoły uczęszczać będzie 653 uczniów w 31oddziałach. Na akademii zaprezentowali się uczniowie wybrani do pocztu sztandarowego, są to: Monika Dziadkowiec  kl. VIa, Błażej Malina kl. VIb, Konrad Zygmunt kl. VIb ,Kinga Sikora  kl. VIc, Klaudia Szymska kl. VId, Maria Żak kl. VIe
  • Nasza szkoła przystąpiła do udziału w konkursie Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń.
  • 30 września uczniowie naszej szkoły Michał Brózda 6d,Gabriela Kęsek,Miłosz Maniecki Jagoda Miśko,Mikołaj Stąsiek  z 5c, Joanna Proszek 5e oraz Anita Motyka z 4b uczestniczyli w gali finałowej konkursu Rozmowa wnuka z dziadkiem w ramach akcji Między Dalinem i Gościbią.
  • 10.10.2013  gościliśmy myśleniczanina -podróżnika  pan Gabriela Turskiego,który podzielił się swoimi wrażeniami z wyprawy do Kirgistanu.
  • Za rok szkolny 2013/2014 SP nr 2 została po raz trzeci uhonorowana Zieloną Flagą. Jest to międzynarodowe wyróżnienie II stopnia w ramach Programu „Szkoła dla Ekorozwoju
  • „Panie ,przymnóż nam wiary”,to motyw przewodni XX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej  . W ramach obchodu tego Tygodnia klasa 5b pod opieką siostry Agnieszki Bielińskiej przygotowała przedstawienie na motywach utworu ks.Malińskiego ,pt.”Jest taki kwiat”.
  • 16 października w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca  wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej pomocy uczniowie SP2 pobili rekord w resuscytacji krążeniowo oddechowej.
  • 30 października 2013 r. to pamiętny dzień dla wszystkich pierwszaków. W tym dniu odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie złożyło 101 dzieci  z pięciu klas pierwszych.
  • 30 października 2013r. odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice za rok szkolny 2012/2013. Stypendia takie otrzymują ci, którzy wyróżnili się udziałem w konkursach wojewódzkich wiedzy lub uzyskali wysokie wyniki w sporcie. W obecności swoich rodziców nagrodą tą zostali uhonorowani nasi uczniowie:

Ignacy Buczek z kl. 6 c – konkurs wiedzy.

Sławomir Chmiel, Antoni Matejczyk 5 a ,Radosław Ostrowski,Kamil Depta 5c,Adam Malisz,Wiktor Grochal 6c,Piotr Rusek 6d,Kacper Sopiak 6e-wyniki sportowe.

  • 15 listopada uczeń naszej szkoły Jakub Oskwarek odebrał tytuł laureata Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego- „Po polsku o historii”.
  • 21 listopada klasy piąte uczestniczyły w warsztatach Jak być asertywnym -przygotowanych przez panią psycholog z Poradni-Psychologiczno- Pedagogicznej Beatę Malinę.
  • 25 listopada Drużyna chłopców została Mistrzem Województwa w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej.W skład drużyny,której trenerem jest mgr Tadeusz Szlachetka wystąpili :Antoni Matejczyk,Piotr Rusek, Sławomir Chmiel,Adam Malisz,Jakub Pytlak,Wiktor Grochal,Kamil Depta,Kacper Sopiak.
  • 3 grudnia w okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie naszej szkoły gościli podopiecznych myślenickiego OREW-u Klasa 4a  z p.E.Pawlikowską i A Zahel oraz 4e z p.M.Grzechacką zaprosiły gości na spektakl.pt.Dary jesieni .
  • 07.12 .2013 podczas otwarcia nowej siedziby OREw-u na ręce pani dyrektor Haliny Starzec została przekazana statuetka oraz podziękowania  za 11 lat współpracy .
  • Hej kolęda kolęda ,w dniu 20.12.2013. odbyło się tradycyjne  świąteczne spotkania.  W czasie wigilii klasowych uczniowie i nauczyciele złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem.
  • W dniach 7-12 stycznia w naszej Dwójce grała WOŚP. Głównym elementem „grania”był  Kiermasz- Ciasteczka Świątecznej Pomocy,  na którym zebrano 2756,28 zł . Kiermasz zorganizowała p. mgr Monika Moryc.
  • 11.04.2014 rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Ortograficzny KAKTUS.W gronie laureatów znaleźli się Agnieszka Biela z 3 b i Jakub Tyrała z 3e.
  • Maria Żak z klasy 6e zajęła 2 miejsce w Gminnym Konkursie Historycznym.
  • Laureatem Małopolskiego Konkursu Humanistycznego  został Jakub Oskwarek z klasy 5a.
  • Laureatem II konkursu Przyrodniczego dla klas 3 Miasta i Gminy Myślenice został Konrad Mizera z klasy 3b
  • Mistrzynią czytania w ramach Gminnego konkursu została Karolina Pietrzak z klasy 3 .
  • W 13 Małopolskim Konkursie Ortograficznym O Złote Pióro laureatką II miejsca w kategorii szkół podstawowych została Julia Ingarden z klasy 6e.
  • 7 maja odbył się w naszej szkole 1.GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
  • W corocznym Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół Podstawowych i Gimnazjów nasze Koło Artystyczne zdobyło 1 miejsce.
  • 5 GMINNY  KONKURS ŚLADAMI POLSKICH LEGEND wygrała Milena Polewka z 5a.
  • Klasyfikację drużynową w ramach Zawodów Szkół Podstawowych w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice wygrała nasza szkoła.
  • 18 .06 na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się uroczyste podsumowanie XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR .Wśród uczniów naszej szkoły najlepszy wynik i tytuł laureata zdobył Jakub Tyrała z 3e ,a wyróżnienie uzyskał Mateusz Żegleń.Jakub Tyrała zdobył również 2 miejsce w kraju w konkursie matematycznym ALFIK
  • 03.06.2014 Dwójka otrzymuje CERTYFIKAT SZKOŁY ŁOWCÓW TALENTÓW .
  • 26 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu POSTAW NA RODZINĘ.Natalia Gorączko zajęła           1 miejsce w kategorii prac plastycznych.
  • 27.06 BEZPIECZNY CERTYFIKAT DLA DWÓJKI ,Nasza szkoła wykonała zadania przewidziane regulaminem ogólnopolskiego konkursu BEZPIECZNA SZKOŁA BEZPIECZNY UCZEŃ koordynatorkami konkursu były panie A.Dziewońska i B.Pacek.
  • Tytuł Najlepszego Ucznia Szkoły klas IV – VI uzyskała uczennica klasy VIe MARIA ŻAk,a klas I-III Jakub Tyrała
  • 27 czerwca 2014 r., na apelu kończącym rok szkolny w SP nr 2  pożegnaliśmy  Panią Dyrektor Halinę  Starzec, która to po raz ostatni wystąpiła w tej roli przed nami. Popłynęły słowa podziękowań za  36 lat pracy pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach ( w tym 5 lat na stanowisku wicedyrektora i 10 – dyrektora ). Uroczystość pożegnania, to chwile wielkich wzruszeń, życzeń, które na ręce Pani Dyrektor w imieniu  wszystkich  pracowników szkoły złożyły Panie wicedyrektor: Beata Chrapek – Paciorek i Marta Pawlak, a  także  przedstawiciele Rady Rodziców i  Szkolnej Rady Uczniowskiej. Całość dopełnił  międzypokoleniowy występ aktualnej uczennicy Joanny Żak  i byłego ucznia naszej szkoły Pana Piotra Gablankowskiego.  Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która z ogromnym wzruszeniem podziękowała zgromadzonym osobom za miłe słowa skierowane pod jej adresem. Takie były ostatnie chwile ponad dwugodzinnego spotkania na sali gimnastycznej, kiedy to reprezentanci wszystkich klas wręczyli Pani Dyrektor róże, pozostali powstali z miejsc i brawami na stojąco dziękowali i żegnali odchodzącą na emeryturę Panią Halinę Starzec.
  • Rok szkolny 2013/2014 uroczycie zakończyliśmy 28 czerwca 2014 r.

ROK SZKOLNY 2014/2015

  • 1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Do szkoły uczęszczać będzie 700 uczniów w 33oddziałach. Na akademii zaprezentowali się uczniowie wybrani do pocztu sztandarowego, są to:Jakub Oskwarek,
  • 2 października odbyły się Igrzyska Młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej nasza drużyna w składzie: S.Chmiel.A.Matejczyk, Sz.Gościniak, K.Baran,R.Ostrowski.
  • 14 października Święto Komisji Edukacji Narodowej po raz pierwszy inaugurację tego święta poprowadziła pani Dyrektor Beata Chrapek -Paciorek wraz ze swoimi zastępczyniami paniami Elżbietą Jakubiak-Święch i Martą Pawlak.
  • 16 października Dzień Patrona Szkoły.
  • Ślubowanie pierwszaków miało miejsce w dniu 16 października .W tym dniu 145 uczniów z siedmiu klas pierwszych zostało oficjalnie uczniami.
  • Aleksandra Kiszka,Marta Papierz i Emilia Smalec zostały laureatkami IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Las moja miłość”.
  • „Nie lękajcie się być świętymi” to motto XXI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej  obchodzonego w naszej szkole w 21 października.
  • 27 października Jego Eminencja ksiądz biskup Jan Zając wizytuje naszą parafię i odwiedza naszą szkołę.
  • 31.10 -pierwsze Święto Jabłka i gruszki.
  • W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego -Trzymaj Formę odbył się w naszej szkole Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia.
  • Stypendia dla najlepszych wręczone SP nr 2 M.Dziadkowiec,M.Żak,J.Oskwarek ,S Chmiel,K.Depta, W.Grochal,A.Malisz,A.Matejczyk,J.Pytlak,P.Rusek, K.Sopiak.
  • Sukcesy sportowe I miejsce w Igrzyskach Młodzieży szkolnej w mini piłce koszykowej, Mistrzostwa Powiatu Myślenickego w pływaniu I miejsce sztafety chłopców i dziewcząt.
  • Awans do etapu rejonowego
  1. Małopolski Konkurs Humanistyczny:Justyna Pietrzyk,Maciej Słowik,Milena Polewka,Alicja Podoba,Natalia Gorączko,Emilia Żądło.
  2. Małopolski Konkurs Matematyczny:Alicja Podoba,Jakub Oskwarek.
  3. Małopolski Konkurs Informatyczny:Hubert Szymski,Alicja Podoba,Michał Ogrodny.
  4. Małopolski Konkurs Przyrodniczy:Jakub Oskwarek,Marta Papierz.
  5. Małopolski Konkurs Języka Angielskiego:Marta Papierz,Jakub Oskwarek.
  • Uzyskujemy certyfikat KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA,
  • Spotkanie świąteczne „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”.
  • 11.01.2015 23 FINAŁ WOŚP- zebraliśmy 3416,55 zł.
  • 10 lutego  Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu.
  • Lekcja żywej historii -Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego,czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów.
  • Mikołaj Lewicki laureatem ortograficznego konkursu Kaktus.
  • XXXVIII Eliminacje Powiatowe Konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym-2 miejsce zdobyła nasz szkoła (skład drużyny: Izabela Skrzeczek,Magdalena Wójtowicz,Mateusz Janicki,Eryk Suder).
  • 24 kwietnia szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
  • 2 Gminny Konkurs Ortograficzny -tytuł Mistrza Ortografii zdobył Jakub Oskwarek
  • Jakub Oskwarek laureatem Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego.
  • 20 maja spektakl „Królewna Śnieżka po niemiecku”.
  • Literacki sukces Elizy Kaczmarczyk-laureatka XXXI Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej.
  • 22 czerwca ceremonia rozdania nagród w konkursie Postaw na Rodzinę-laureaci J.Oskwarek,Maciej Słowik,Julia Tondera,Hubert Gołąb,Piotr Chrzanowski.
  • 22 czerwca zakończenie międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego PRZYJACIELE ZIPPIEGO.
  • 26 czerwca zakończenie roku  szkolnego-najlepszym uczniem klas 1-3 został Mateusz Żegleń,        a klas 4-6 Jakub Oskwarek.
                                                          

     ROK SZKOLNY 2015/2016

  • 1 września 2016 roku rozpoczęcie nowego roku szkolnego -uczniowie wybrani do pocztu sztandarowego, Mateusz Janicki,Aneta Domarecka,Monika Wójtowicz, Bartosz Dyczkowski,Aleksandra Kiszka.
  • wrzesień udział w akcjach „Zielone serce bije w Dwójce”,”Człowieku podaj łapę”
  • 14 października Pierwsza Gala Nauczycielskich Oskarów.
  • 20 października Stypendia dla wybitnie uzdolnionych
  1. Sukcesy naukowe :Alicja Podoba,Jakub Oskwarek.
  2. Sukcesy sportowe:Krzysztof Baran,Sławomir Chmiel,Kamil Depta,Szymon Gościniak,Antoni Jachymczak,Maciej Jamrozik,Radosław Ostrowski.
  • Dawid Nowak,Maciej Słowik,Aleksandra Kiszka,Kinga Fijał,Katarzyna Majewska laureatami konkursu „List do papieża Franciszka”.
  • 16 października bicie rekordu z WOŚP w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
  • 22 października -Obchody XX Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
  • 27 października -Dzień Patrona Szkoły oraz Dzień Ślubowania Pierwszaków.
  • 5 listopada drugie obchody Dnia Jabłka i Gruszki.
  • 13 listopada udział w akcji Śniadanie Daje Moc.
  • Szkolne Koło Teatralne laureatem 2 miejsca w VI Gminnym Turnieju Teatru Ekologicznego.
  • 20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
  • Sukcesy 2 d -Joanna Szlachetka laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego EKORYSUNEK, Monika Janicka laureatką 1 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ‚Kartka do świętego Mikołaja”.
  • 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych-wystawa sukcesów sportowych Iwony Gołąb,Piotra Chrzanowskiego i Tomasza Woźniaka z  6 a.
  • 5 grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.
  • Dzień tematyczny ‚Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”
  • styczeń- Akademia Bezpiecznego Puchatka-finał akcji i uzyskanie certyfikatu
  • Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy w ramach WOŚP- 3511,84 darów dobroci.
  • Kolędowanie z Seniorami.
  • Misyjni Kolędnicy na rzecz Peru i Goilala.
  • Sukcesy Szachowe Dariusza Dziewońskiego.
  • Sukcesy naukowe:
  1. Szymon Wincenciak laureat konkursów historycznych
  2. Agnieszka Biela,Karolina Wysocka,Julia Sala,Dominika Knapczyk awans do etapu wojewódzkiego MKH.
  3. Hubert Szymski -awans do etapu wojewódzkiego Małopolskie „Baltie”
  • Julia Sala i Dominika Knapczyk laureatkami Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.
  • 8 kwietnia Dzień Zdrowia Dwóki- włączenie się do akcji „Chroń dziecięce uśmiechy”.
  • 28 kwietnia BRD- 2 miejsce szkoły w eliminacjach powiatowych.
  • Matematyka górą- sukcesy naukowe M.Żeglenia,J.Tyrały,J.Pitaka,K.Mizery.
  • 31 maja drużynowe pierwsze miejsce w VII Powiatowych Mistrzostwach Szkół w szachach.
  • Ortograficzne sukcesy -K.Worwa, D.Kaczanowska,R.Biliaievsky.
  • Matematyczne sukcesy -M.Żegleń,J.Tyrała.
  • 15 czerwca Joanna Szlachetka zdobywczynią 3 miejsca w Pierwszej Powiatowej Olimpiadzie Gimnastycznej klas I-III.
  • Wrota Sławy-konkurs literacki -laureat 3 miejsca M.Żegleń,wyróżnienie E.Podoba.
  • 24 czerwca zakończenie roku szkolnego-Najlepszy uczeń klas 1-3 Karol Worwa,4-6 Joanna Żak,specjalne wyróżnienie -Aleksandra Kiszka,Szymon Winceniak.
 
Skip to content