Kategoria: Wydarzenia

GAZETKA – NOWY NUMER

Serdecznie zapraszamy do lektury naszego wiosennego numeru „DWÓJKI”.

Co w tym miesiącu szczególne Wam polecamy?

Absolutny hit – wywiad z naszą Panią Dyrektor – Justyną Otfinowską. Pani dyrektor opowiada o swojej pracy, roli nauczyciela i dyrektora, ale zdradza sporo szczegółów ze swojego życia prywatnego. To po prostu trzeba przeczytać! 🙂

Oprócz tego poznacie bliżej naszych uczniów – Radka, Kamila i Nadię.

Jak zwykle, czeka na Was mnóstwo ciekawostek, a wisienką na torcie jest galeria ze zdjęciami Waszych psiaków – obok tych słodkości nie można przejść obojętnie.

Miłej lektury!

Gazetka - marzec

DZIEŃ KOBIET W 2NEWS

Jak mógłby wyglądać wymarzony Dzień Kobiet?

Odpowiedź znajdziecie w nowym odcinku.

Miłego oglądania!

WARSZTATY Z SUCHYM LODEM

WARSZTATY Z SUCHYM LODEM

W dniu 7 marca klasy I  wzięły udział w wesołych warsztatach z suchym lodem.  Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa suchy lód. Zobaczyły samodmuchające się baloniki, dowiedziały się, że gazu nie można zabarwić, obserwowały powstające gazowe wulkany. Doświadczenia z suchym lodem wzbudzały największe emocje. Widok chmur i  dymiące kolorowe napoje na długo zapadną w pamięci naszym uczniom. Warsztaty sprawiły ogromną radość u dzieci i zainteresowanie. Niesamowita nauka przez eksperyment. Nasi najmłodsi uczniowie już czekają na lekcje chemii i fizyki.

GAZETKA – NUMER 5

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy Wam do przeczytania wyjątkowo tłusty i słodki numer naszej gazetki. Zapytaliśmy naszych uczniów o ulubione pączki, zachęcamy Was do przeczytania ciekawostek i podjęcia pączkowego wyzwania.

A słodycz dodatkowo podbijają zdjęcia kotów, które przysłaliście do naszej redakcji.

Jak zawsze, będziecie też mieć okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o naszych uczniach oraz poznać bliżej s.Janinę Rokosz

Poziom cukru w tym numerze zdecydowanie przekroczył normy!

Miłej lektury!

Gazetka - luty

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Już jutro (środa) zapraszamy uczniów  klas 4 – 8 na bal karnawałowy.

Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy! 🙂 

 

W KARNAWALE SAME BALE!

W KARNAWALE SAME BALE!

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale… Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe i choinkowe. Dla uczniów to niezwykły dzień. Jest to atrakcja bardzo lubiana i wyczekiwana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i radości.

15.01.2024r. klasy pierwsze spotkały się w pięknie udekorowanej kolorowymi balonami sali gimnastycznej. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, kotki… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy „ Baśniowa Kraina”, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w różnych konkursach. Z pomocą animatorów uczyły się układów tanecznych, uczestniczyły w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. Były pociągi, kółeczka, tańce w parach i osobno oraz wybór Króla i Królowej balu.

GAZETKA – NUMER 4

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy Wam w ręce styczniowy numer naszej gazetki.
 
Zapraszamy do lektury 🙂
 

KTO WYGRAŁ GRUDNIOWE KONKURSY?

2News wie!

Odpowiedź znajdziecie w świątecznym odcinku.

Do zobaczenia w 2024 roku.

Życzenia Wesołych Świąt

przesyłają: Amelki dwie😉, Karolina, Franio i pani L.

GAZETKA – NUMER 3

Już jest! Najnowsze wydanie naszej gazetki: pachnące pierniczkami, z aromatem barszczu czerwonego, doprawione mnóstwem rozmów, ciekawostek i deserem w postaci dość obszernej relacji z obchodów Dnia Integracji i Tolerancji, który niedawno odbywał się w naszej szkole.

Numer –  petarda 🙂 Ale to już oceńcie sami!

Zapraszamy do lektury i w imieniu całej redakcji „Dwójki” życzymy Wam wspaniałych, spokojnych, radosnych i spędzonych tak, jak sobie wymarzycie, świąt Bożego Narodzenia.

Gazetka - grudzień

SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

DZIEŃ INTEGRACJI

Za nami Szkolny Dzień Integracji i Tolerancji. Ten wyjątkowy dzień wpisuje się w obchody Jubileuszu 25-lecia Integracji, który obchodzimy w tym roku w „Dwójce”.

Kolorem przewodnim tego dnia był kolor pomarańczowy. Wszyscy uczniowie mieli przyczepione plakietki z pomarańczowym sercem, czyli symbolem integracji przyjętym w naszej szkole. Niektórzy z nas samodzielnie wykonali serca, natomiast inni otrzymali je od przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Element ubioru w kolorze pomarańczowym zwalniał nas od pytania w tym dniu.

W holu od rana mogliśmy podziwiać piękne kolorowanki uczniów klas I i II, pomarańczową girlandę balonową oraz wystawę plakatów „Znane osoby z niepełnosprawnością”. Całość dekoracji dopełniało Drzewo Tolerancji oraz prace plastyczne Julii Bierówki.

Plakaty to efekt twórczości uczniów wszystkich klas III-VIII. O wyborze znanej Osoby zdecydowali w losowaniu przewodniczący poszczególnych klas, a losy przygotował Adaś Podlodowski.

Musimy przyznać, że wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania i plakaty były pięknie dopracowane. Z zaciekawieniem czytaliśmy informacje o sławnych osobach, dla których niepełnosprawność nie była przeszkodą w realizacji ich planów zawodowych, pasji czy marzeń. Podziwiamy ich za to, co osiągnęli! 

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – WARSZTATY

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – WARSZTATY

W dniu 30 listopada odbyły się warsztaty dla uczniów klas czwartych pt. „Odnawialne źródła energii”.

Warsztaty składały się z dwóch części teoretycznej i eksperymentalnej. Uczestnicy dowiedzieli się jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. 

W części praktycznej uczniowie podzieleni na kilkuosobowe zespoły przeprowadzali i obserwowali eksperymenty wykonywane przez uczniów klasy 8d. Przetestowali mini turbinę wiatrową i wodną oraz panele fotowoltaiczne. Mogli przekonać się o produkowanej energii przez farmy wiatrowe, wprowadzając śmigła w ruch. Wykonywali różnorodne testy i pomiary.

Sprawdzili jak będą funkcjonować domy przyszłości pozyskujące energię odnawialną.

Po wykonaniu eksperymentów uczniowie wspierani przez prowadzących rozwiązywali przygotowane karty pracy.

SPOTKANIE KLAS ÓSMYCH Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA PRZYTUL SIERŚCIUCHA

SPOTKANIE KLAS ÓSMYCH Z PRZEDSTAWICIELAMI STOWARZYSZENIA PRZYTUL SIERŚCIUCHA

W dniu 24 listopada 2023 r. na sali gimnastycznej w Dwójce odbyło się spotkanie klas ósmych z przedstawicielami Stowarzyszenia Przytul Sierściucha. Poprowadziła je Ola Frosztęga, wolontariuszka i koordynatorka wolontariuszy w Stowarzyszeniu.

Ola poinformowała naszych uczniów, jak wygląda wolontariat i dlaczego warto zostać wolontariuszem w Sierściuchu. Nawiązała również do ustawy o ochronie zwierząt. Wytłumaczyła uczniom, jakie standardy muszą być spełnione, jak poprawić warunki życia psów i kotów żyjących na zewnątrz. Opowiedziała o pozytywnych praktykach, uczulając tym samym wrażliwość naszych uczniów na warunki, w jakich żyją niektóre przydomowe psy.

Dziękujemy za owocne spotkanie.

Już wkrótce odbędzie się podobne dla uczniów klas siódmych.

RADIO KRAKÓW W DWÓJCE

RADIO KRAKÓW W DWÓJCE

W dniu 24 listopada 2023 roku do naszej szkoły przyjechało Radio Kraków, które wyemitowało na żywo audycję „Jak gminy realizują standardy opieki nad zwierzętami”. W spotkaniu wzięli udział Prezes Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, pani Dominika Bału-Cienkosz, Wolontariuszki Stowarzyszenia, Ola Frosztęga i Katarzyna Haberna, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, pan Jarosław Szlachetka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pan Józef Gawron oraz nasi wspaniali Uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Julka Gawęda, Amelka Szatan, Wiktoria Kozak (kl. 6a), Karolina Muniak, Kalina Kęsek, Jagoda Sikora (kl. 6b), Bartek i Filip Jania, Karol Łapa (kl. 7e) i Adrian Horabik (kl. 8c). Program poprowadziła pani Anna Piekarczyk, redaktorka Radia Kraków.

Audycja zaczęła się wywiadem z przedstawicielkami Przytul Sierściucha i naszymi uczniami. Wolontariusze z Dwójki rozpoczynają właśnie projekt pt. Dobra buda nie jest zła – czyli jak zadbać o komfort życia zwierząt przydomowych, zwłaszcza w trakcie zimy. Nasi uczniowie podali kilka przykładów, co zrobić, aby psom żyjącym na zewnątrz było cieplej w zimie – ocieplić budę styropianem, włożyć do niej słomę, zadbać o to, aby pies miał stały dostęp do wody i jeden ciepły posiłek dziennie.

Następnie głos zabrali pani Prezes, pan Burmistrz i na końcu pan Wicemarszałek. Podjęto tematy związane z realizacją ustawy o ochronie zwierząt, a mianowicie o zapewnieniu przez gminę pomocy i opieki zwierzętom bezdomnym. Była też mowa oczywiście o działającym na terenie gminy Stowarzyszeniu Przytul Sierściucha, jego początkach i działalności.

Jeśli chcecie posłuchać całej audycji, to podajemy link:

Radio Kraków

Skip to content