Kategoria: Wydarzenia

PIKNIK EKOLOGICZNY

11 maja w piękną, słoneczną środę, w naszej szkole odbył się Piknik Ekologiczny dla klas I-IV.

W tym dniu dla uczniów zostały przygotowane liczne atrakcje. Jedną z nich były warsztaty „Sóweczki” podczas których Pan Piotr Guzik w bardzo ciekawy sposób opowiedział o życiu tych ptaków. Dzieci za pomocą pacynki sowy „Asi”, a także „Bubiego” i „Flamy” (eksponatów puchacza i płomykówki) mogły dowiedzieć się jak wyglądają te zwierzęta, jakie głosy wydają oraz w jaki sposób zdobywają pożywienie.

Kolejnym punktem pikniku było eko-stoisko wraz z warsztatami przygotowanymi przez ekodoradców z Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy Myślenice. Podczas spotkania uczniowie mogli porozmawiać z prowadzącymi na temat zanieczyszczeń środowiska przyrodniczego.

POLSKO – UKRAIŃSKIE SPOTKANIA  BAJKOWE

Z inicjatywy pana Roberta Wróblewskiego klasa 2 b, miała okazję wysłuchać bajki „ Kogucik i Kurka”. Bajka była przedstawiona w języku polskim i ukraińskim. Pani Tatiana i pan Robert ciekawie przedstawili i zainteresowali uczniów językiem ukraińskim. Wspólnie spędzony czas daje możliwość integracji ukraińskich dzieci w naszej szkole. Akcja potrwa do końca roku szkolnego. Dzieci z świetlicy będą kontynuować spotkania bajkowe z panem Robertem w klasie 2 b. Dziękujemy

INNY, NIE ZNACZY GORSZY

Uczniowie klas integracyjnych (Va i Vb) włączyli się w obchody Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które przypadają na dzień 5 maja.

Pogadanka, prezentacje multimedialne, utwory muzyczne i filmy edukacyjne przybliżyły im tematykę tego podwójnego święta.

Nasi uczniowie i nauczyciele odpowiedzieli też na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Myślenicach i włączyli się w akcję zorganizowaną na terenie naszego miasta. Stojąc na trasie „Przejazdu godności”, radośnie witali Osoby Niepełnosprawne i ich przyjaciół, którzy począwszy od ul. Zdrojowej przemierzali kolejne ulice Myślenic w pojazdach udekorowanych na pomarańczowo. Kolor ten był bowiem akcentem całej akcji.

Pomarańczowe balony, wstążki i chusty w rękach naszych podopiecznych to znak wsparcia i  solidarności z osobami niepełnosprawnymi w walce z dyskryminacją. Święta te ustanowiono bowiem po to, abyśmy wszyscy pamiętali, że godność jest rzeczą niezbywalną bez względu na stan zdrowia, status materialny czy indywidualne cechy człowieka, ale również po to, aby osoby z niepełnosprawnością miały okazję pokazać całemu światu, że są zdolne do rzeczy wielkich!

„KOSMOLENIE RATUJĄ ZIEMIĘ” – CZYLI MUSICAL O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ

W dniu 27.04.2022 r., uczniowie klas 1-3 obejrzeli spektakl „Kosmolenie ratują Ziemię”. To ekologiczny spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. Wesoła lekcja ekologii, oprawiona muzyką, kostiumami i scenografią wprowadziła dzieci w świat zabawnej  historii. Dla dzieci płynął wartościowy morał: „Jeżeli zadbacie o przyrodę możecie stać się ziemskimi bohaterami”. Spektakl poruszał wiele tematów ekologicznych. Przedstawiono dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób chronić powietrze. Mamy nadzieję, że  historia poruszyła serca dzieci i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.

PIERWSZA POMOC

Dnia 29.04.2022r., w naszej szkole klasy drugie miały spotkanie z ratownikiem medycznym p. Szymonem Święch, który pracuje również w Grupie Poszukiwawczo –Ratowniczej. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Na początku Pan ratownik wyjaśnił, na czym polega jego praca, podczas akcji ratunkowych. Dzieci wysłuchały informacji na temat pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć, skaleczeń, złamań oraz oparzeń. Uczniowie mieli okazje nauczyć się pierwszej pomocy przy użyciu defiblyratora. Uczyli się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomoc zanim przyjedzie pogotowie. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne do których ochoczo przystępowały sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieje, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i ze nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku, a także będą wiedzieli jak mu pomóc.

„SPOTKANIE PRZY STOLE WIELKANOCNYM POZWALA PIELĘGNOWAĆ ŚWIĄTECZNE TRADYCJE I PRZEKAZYWAĆ JE Z POKOLENIA NA POKOLENIE …”

Spotkanie

Dnia 13 kwietnia w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną w klasie 2 b odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Uczniowie spędzili miło czas spożywając śniadanie oraz słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Dzieci  złożyły sobie wzajemnie życzenia i poznały zwyczaje podawania potraw na stole wielkanocnym. Ten dzień miał wyjątkowy charakter.

BAL KARNAWAŁOWY KLAS DRUGICH

W dniach od 14.02 do  17.02 odbyły się w naszej szkole klasowe bale karnawałowe. Pomysłowe i kolorowe stroje dzieci zachwycały i dodawały radości na szkolnych korytarzach. Skoczna muzyka porwała wszystkich do tańca. Był też słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice z pomocą swoich pociech.

Karnawał 2022 na pamiątkowych fotografiach.

„ŚWIĄTECZNA KARTKA”

Klasy II i III uczestniczyły w akcji wysyłania tradycyjnych, bożonarodzeniowych kartek do dzieci z Ore-wu i osób starszych z Domu Seniora. Chcemy pokazać, że tradycja wysyłania świątecznych kartek jest wciąż żywa i daje dużo wsparcia i dobrej energii na cały nowy rok!

Uczniowie wielkie serca mają, zatem do akcji pisania kartek dołączyły się z wielką radością. 

WIGILIA KLASOWA

Dzieci są bardzo podekscytowane zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, dlatego warto dbać o to, aby mogły cieszyć się ich magią nie tylko w domu. Wigilia klasowa to piękny zwyczaj. W tamtym roku przez zdalne nauczanie nie mogliśmy zorganizować takiego integracyjnego czasu z dziećmi. W tym roku dzięki rodzicom, została zorganizowana klasowa Wigilia. Pomogła w nawiązaniu pozytywnych skojarzeń ze szkołą oraz jest elementem troski o zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Bożego Narodzenia. Stworzyła rodzinną i ciepłą atmosferę oraz wzmocniła więzi międzypokoleniowe i zacieśniła kontakty ze szkołą i jej nauczycielami. Uczniowie, złożyli sobie wzajemnie życzenia, wspólny poczęstunek i czas kolędowania był bardzo miłym akcentem w trudnym czasie.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY PLASTYCZNE

W grudniu klasa II d wzięła udział w warsztatach plastycznych, które prowadziła pani Kamila Klimasz. Uczniowie wykonali na nich kartki świąteczne, które w ramach akcji charytatywnej przekazali seniorom z Gminy Myślenice. Święta to czas, w którym szczególnie ważne jest okazanie innych dobrego serca.

Kartki wykonaliśmy metodą scrapbookingu, która polega na ozdabianiu albumów, kartek lub pamiętników. Scrapki można wycinać samodzielnie czy to na maszynkach ręcznych z wykorzystaniem wykrojników lub wycinając je za pomocą domowego plotera w dowolnych kształtach i rozmiarach. My skorzystaliśmy z materiałów przygotowanych dla nas przez panią Kamilę, a efekt przerósł nasze oczekiwania!

MIKOŁAJKI W KLASIE II D

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej klasy św. Mikołaj. Dzieci witały go z ogromnym podekscytowaniem! Miały okazję uzyskać od niego odpowiedzi na pytania, które nurtowały je już od dawna.

Wszyscy uczniowie otrzymali od niego upominki i mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie. Klasa II d obejrzała także specjalny film od Mikołaja, dedykowany specjalnie dla nich. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt.

Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami najmłodszych uczniów naszej szkoły.

ANDRZEJKI W KLASACH DRUGICH

Tradycyjne wróżby andrzejkowe, były okazją do wspólnej zabawy, radości i miło spędzonego czasu z rówieśnikami. Klasy drugie wybrały się 30 listopada do parku rozrywki dziecięcej HIPIHOP.

Kim będę w przyszłości, jaki będę wykonywał zawód, co czeka mnie w tym miesiącu ? Tylko dobre wróżby i tylko optymistyczne rozwiązania dziecięcych trosk czekały na uczestników zabawy. Lanie wosku przez klucz otwierało drogę do fantazji. Każdy mógł dostrzec tam, to o czym marzy.

Był też czas na zawody sportowe, zabawę przy muzyce i swobodne zabawy na trampolinach, zjeżdżalni, w basenie z gąbkami oraz dmuchanym zamku. To były wspaniałe Andrzejki.

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ W GŁOGOCZOWIE

26 listopada odbył się Konkursu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej w Głogoczowie. W kategorii soliści- klasy I-III pierwsze miejsce zajęła Mariola Gubała,  w kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymała  Milena Gubała. Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka  Święch, Antoni Trzepla oraz Monika Szlachetka.