![Obraz103 Obraz103](https://sp2myslenice.edu.pl/eliminacje-gminne-ogolnopolskiego-turnieju-bezpieczenstwo-w-ruchu-drogowym/thumbs/thumbs_Obraz103.jpg)
![Natalia Trybała 1c Natalia Trybała 1c](https://sp2myslenice.edu.pl/wp-content/gallery2/wyniki-xxii-edycji-szkolnego-konkursu-komputerowy-projekt-kartki-swiatecznej-1/thumbs/thumbs_Natalia-Tryba%C5%82a-1c.jpg)
![Obraz6 Obraz6](https://sp2myslenice.edu.pl/wp-content/gallery2/pozegnanie-klas-3-2023/thumbs/thumbs_Obraz6.jpg)
![Obraz6 Obraz6](https://sp2myslenice.edu.pl/wp-content/gallery2/osiagniecia-sportowe-uczniow-wrzesien-i-pazdziernik-2023/thumbs/thumbs_Obraz6.jpg)
Pedagog i psycholog szkolny zakończyły kilkumiesięczną realizację we wszystkich drugich klasach warsztatów profilaktycznych na podstawie bajki „Magiczne Kryształy”.
Aby podsumować i utrwalić przepracowane z uczniami treści wychowawcze klasa 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Urszulą Moskal w ramach występów gościnnych przygotowała dla swoich młodszych kolegów teatrzyk, który został wystawiony 28 marca w sali gimnastycznej naszej szkoły. Była to kolejna (jakże udana!) próba uwrażliwienia dzieci na zagrożenia, jakie mogą nieść ze sobą media.
Współczesne dzieci są zafascynowane telewizją i możliwościami komputera, spędzają więc przy mediach zdecydowanie za dużo czasu. Natomiast ich rodzice często uznają ten fakt za możliwość rozwoju dla swoich pociech, a nie za jakiekolwiek zagrożenie. Bajeczka „Magiczne Kryształy” może zadziałać profilaktycznie, czyli uchronić dzieci przed licznymi negatywnymi skutkami nadmiernego korzystania z elektroniki.
Cele programu są jasno sprecyzowane: pokazać możliwości twórczego spędzania czasu z rodziną i rówieśnikami, przeciwdziałać naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV i gry komputerowe, zachęcać do kultywowania tradycji rodzinnych i przede wszystkim pogłębiać więzi interpersonalne.
W ankietach ewaluacyjnych na zakończenie warsztatów blisko 100% uczniów wypowiedziało się, że bajka bardzo im się podobała, a jako antidotum na wielogodzinne przesiadywanie nad komputerem podawali: więcej wspólnie się bawić, zaprosić gości na herbatkę do domu, zrobić dziecięcy teatr, wyjść na świeże powietrze, zagrać z tatą w piłkę i z mamą iść na lody.
Nic dodać, nic ująć…
Po obejrzeniu teatrzyku uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami za własnoręcznie wykonane książeczki obrazujące bajkę.