CERTYFIKAT ,,GRANIE NA EKRANIE” MŁODZIEŻ W ŚWIECIE GIER CYFROWYCH

Granie

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w największym ogólnopolskim badaniu naukowym poświęconym zachowaniom growym młodzieży w Polsce, które realizowane było w minionym roku szkolnym, wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ramach projektu Granie na ekranie. Celem projektu  było zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież, a także edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania. Z powodu pandemii koronowirusa ankieta wypełniana była w domu. W badaniu wzięło udział łącznie 56 535 uczniów z całej Polski.

W naszej szkole w badaniu wzięli udział chętni uczniowie z klas 7 i 8, którzy  się zaangażowali i wypełnili obszerną ankietę, a tym samym przyczynili się do zdobycia wiedzy na temat higienicznego korzystania z gier cyfrowych oraz zwiększenia świadomości skutków hazardu wśród wychowawców, rodziców i opiekunów.

Zgromadzone i przekazane wyniki badań oraz rekomendacje mają dużą wartość praktyczną dlatego zachęcam do zapoznania się materiałami:

  1. Granie-na-ekranie-prezentacja.pdf (dbamomojzasieg.pl)
  2. Raport-Granie-na-Ekranie.pdf (dbamomojzasieg.com)
  3. Materiały pomocnicze – Fundacja Dbam o Mój Z@sięg (dbamomojzasieg.pl)
  4. Granie na ekranie – jak nie uzależnić się od grania w gry? – YouTube

Beata Pacek – pedagog szkoły. Koordynator projektu w szkole.