WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Wycieczka do Warszawy

W dniach 09-10 czerwca 2021 r. trzy  klasy: 5d, 6d, 6f wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszą atrakcją było zoo i  Afrykarium, w którym 3 i pół godziny dzielnie maszerowaliśmy, podziwiając okazy fauny i flory. Po zwiedzaniu zoo ruszyliśmy w kierunku Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, gdzie dowiedzieliśmy się  mnóstwa ciekawych rzeczy np. na temat katastrofalnej powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 r. 

Następnego dnia udaliśmy się na spacer w okolice Hali Stulecia, aby obejrzeć pokaz fontann multimedialnych, który zachwycił nas wszystkich. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na rynek. Tu odbyła się gra miejska – wszyscy się zaangażowali w poszukiwanie krasnali. Drużyna, która wygrała, dostała w nagrodę  kalendarze z widokami Wrocławia. O godzinie 12:00 dojechaliśmy w pobliże miejsca noszącego nazwę Sky Tower; jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Klasy podzielone na grupy wyjechały na 49. piętro, z którego pięknie było widać panoramę całego miasta. Po przerwie na posiłek wyruszyliśmy w kierunku Krakowa i naszych domów. Podróż mijała szybko i w miłej atmosferze.

Do Myślenic dojechaliśmy o godzinie 20:00. Myślę, że wszyscy uczestnicy tej wycieczki na długo zapamiętają tę wyprawę, gdyż oczekiwaliśmy na nią od ponad roku. 

H.B

Skip to content