MAŁY GEST, WIELKI CEL

Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na krzywdę innych oraz zaangażują się w pomoc dla chorych dzieci.  Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 5c, którzy wraz z wychowawcą nawiązali współpracę z fundacją „Mały gest, wielki cel”, w której wybrali jednego podopiecznego tej fundacji –  pięcioletniego chłopca chorego na SMA, który potrzebował naszej pomocy. Aby umilić Maćkowi czas choroby postanowiliśmy wysłać mu listy oraz kartki z życzeniami z okazji urodzin. Niektóre dzieci zechciały podzielić się z chłopcem swoimi rzeczami i obdarować go drobnymi upominkami. Wszyscy uczniowie wykonali również dla niego samodzielnie kartkę urodzinową oraz dołączyły do paczki rysunki oraz wiele słodyczy. Dzięki temu, chłopczyk mógł liczyć na nasze wsparcie a uczniowie doświadczyli radości z możliwości dawania i dzielenia się z innymi tym co mają w sobie najlepszego – empatii, wrażliwości oraz życzliwości. Wszystkim Uczniom oraz ich Rodzicom serdecznie dziękuję za dobre i otwarte serca.  Poniżej linki do relacji z urodzin chłopca.

Justyna Horabik-Gruszeczka wraz z klasą 5c