CYBERPRZEMOC E-PROFILAKTYCZNIE Z  FUNKCJONARIUSZEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

Starszy sierżant Komendy Powiatowej Policji Sebastian Kruk w dniu 29 kwietnia  przeprowadził  spotkanie profilaktyczne z uczniami  klas szóstych. Spotkanie odbyło się w rzeczywistości  wirtualnej. Za  pośrednictwem platformy edukacyjnej uczniowie mogli wysłuchać prelekcji. W trakcie poruszono treści dotyczące bezpieczeństwa młodych osób w cyberprzestrzeni. min. jak korzystać z telefonu, Internetu, aby nie krzywdzić innych, jak się zachowywać będąc świadkiem cyberprzemocy, co zrobić, aby nie zostać ofiarą elektronicznej przemocy rówieśniczej.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 uczniów. Ponadto spotkanie miało  na celu podniesienie świadomości z zakresu odpowiedzialności i konsekwencji  jakie wynikają z niewłaściwego korzystania z Internetu oraz w wyniku naruszenia norm prawnych.

To już kolejne z cyklu spotkań z przedstawicielami  instytucji wspierających  szkołę.  Kolejne wirtualne zajęcia już w maju.

Beata Pacek – pedagog