„STRAGAN Z WIERSZYKAMI”

Po powrocie ze zdalnego nauczania wszyscy uczniowie klas drugich zostali zaproszeni do udziału w  szkolnym konkursie czytelniczym ze znajomości wybranych wierszy Jana Brzechwy „Stragan z wierszykami”. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych poezją znanego dzieciom autora, dostarczenie radości i satysfakcji podczas wspólnej zabawy i rywalizacji. Zadania konkursowe dotyczyły wysłuchanych wierszy poety w interpretacji znanych aktorów połączone z prezentacją obrazu na dużym ekranie.  Miło nam przekazać, że po pierwszym etapie do dalszej rywalizacji w konkursie zakwalifikowali  się następujący uczniowie:

 

 KLASA 2A  KLASA 2B KLASA 2C
Bartłomiej Ambroży Julia Cichoń Filip Gmyrek
Maja Brózda Nadia Łętocha Karol Gabryś
Krystian Domanus Lena Moskal Paweł Hundla
Oliwia Jędrycha Julia Sraga Gabriela Kmera
Marcelina Łakomy Agnieszka Święch Zuzanna Leksander
Marta Rypińska   Bartosz Nykiel
Alicja Święch   Antoni Podlodowski
    Zbigniew Święch
    Milena Wójtowicz

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!!!

Po majowym weekendzie kolejne wyzwanie. Uczniom zostanie wypożyczony zbiór wierszy Jana Brzechwy. Zadanie będzie polegało na uważnym przeczytaniu kilku wierszy samodzielnie w domu. Następnie po wcześniejszym ogłoszeniu terminu zostanie przeprowadzony drugi etap konkursu.

Skip to content