ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

3 maja

W tym roku obchodzimy szczególne święto. Jest nim 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pomimo upływu czasu wciąż doceniamy jej wartość i pamiętamy o obowiązku przekazywania młodemu pokoleniu wartości patriotycznych.

Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić tę niezwykłą rocznicę zaangażowali się w przygotowanie prac na konkursy zewnętrzne oraz szkolne. Był to między innymi ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina #Nasza Flaga PL „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Celem  jego było  promowanie obchodzenia świąt narodowych poprzez wywieszanie polskiej flagi państwowej, edukowanie w zakresie zasad wywieszania polskiej flagi państwowej, a także budowanie poczucia wspólnoty narodowej i popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski.

Kolejny konkurs był organizowany w naszej placówce. Młodsi uczniowie mogli przygotować prace plastyczne: ,, Jak dzisiaj świętujemy rocznicę Konstytucji 3 maja”. Starsi natomiast mieli za zadanie wykonanie ,, pudełka historii”, w których zamieszczone zostały informacje na temat Konstytucji 3 maja.

Jak zwykle uczniowie wyróżnili się niezwykłą kreatywnością, powstały piękne prace, które można podziwiać w galerii zdjęć. Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy, po powrocie do szkoły czekają na Was nagrody!

Joanna Bugaj

 Agnieszka Sobala

Skip to content