WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU „ZARAZIĆ MATEMATYKĄ”

Matematyka

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego „Zarazić Matematyką” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku – Białej. Konkurs odbywa się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i przebiega w dwóch etapach (szkolny oraz finał ogólnopolski). Obejmuje przedmioty: matematykę i plastykę/sztukę.

W dniu 14 kwietnia 2021 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny tego konkursu. Komisja szkolna w składzie:  Beata Baczyńska  (nauczyciel plastyki)  Monika Grzechacka ( nauczyciel matematyki) Beata Pacek ( pedagog szkolny) wyłoniła najlepsze prace.

klasy I- IV :

laureat: Oliwia Brózda kl. 4a

wyróżnienie Piotr Brózda kl 1b

klasy V- VIII:

laureat: Mikołaj Kus kl. 5d

wyróżnienie Gabriela Batko kl 5d

Prace laureatów zostały wysłane do drugiego etapu- finału ogólnopolskiego.Wszystkim uczestnikom  dziękujemy  a laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Beata Baczyńska

Monika Grzechacka