STOWARZYSZENIE PRZYTUL SIERŚCIUCHA

Stowarzyszenie Przytul Sierściucha powstało w grudniu 2019 roku. Jego priorytetem i głównym celem było zebranie grupy ludzi, która będzie pomagać zwierzętom zaginionym, porzuconym czy bezdomnym na terenie Gminy Myślenice. Stowarzyszenie stara się również pomagać i interweniować na terenie naszego powiatu, jeśli zajdzie taka potrzeba i ma taką możliwość.

Działalność Przytul Sierściucha opiera się wyłącznie na wolontariacie, każda osoba angażująca się w pomoc dla Stowarzyszenia poświęca swój czas z miłości do zwierząt. Prowadzone są akcje chipowania oraz sterylizacji i kastracji bezdomnych kotów i psów, a najważniejszą misją działalności jest znalezienie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom domów tymczasowych, a następnie domów stałych.

Nasza szkoła również włączyła się do akcji pomocy bezdomnym zwierzakom – przed świętami Bożego Narodzenia pani Marzena Róg oraz pan Bogusław Janas zorganizowali zbiórkę karmy oraz koców dla psów i kotów, znajdujących się pod opieką Stowarzyszenia. Zaangażowanie uczniów i ich Rodziców przeszło wszelkie oczekiwania!

Ponadto wśród naszych uczniów również mamy wolontariuszy – to Ania, Oliwka, Marek i Błażej.

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc!

Katarzyna Haberna

wolontariusz Stowarzyszenia Przytul Sierściucha