NOC BIOLOGÓW – ON-LINE

W piątek 8 stycznia odbyła się NOC BIOLOGÓW – organizowana on-line przez Uniwersytet Śląski.

Tematem przewodnim w tym roku były mikroorganizmy a gościem specjalnym był wirusolog Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który wygłosił wykład na temat koronawirusa pt. „Jak sobie poradzić z pandemią SARS-COVID”

Uczniowie naszej szkoły – mimo ferii –  uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, wykładach i warsztatach,  sprawdzali swoją wiedzę  w mikrobiologicznych quizach, wzięli też udział w dwóch konkursach:

1) Konkurs: Przez klocki do nauki polegający na przygotowaniu z klocków typu LEGO modelu dowolnego mikroorganizmu – Maja Oskwarek z klasy 5b – zdobyła wyróżnienie za model Eugleny Zielonej

2) Konkurs: Drugie życie mikroba polegający na przygotowaniu przestrzennej pracy przedstawiającej dowolne mikroorganizmy  – Wojciech Stawowy z klasy 7b – zdobył wyróżnienie za model koronawirusa

Więcej informacji na temat wydarzenia i nagrodzone prace można zobaczyć na stronie:

Gratulujemy!

Wyróżnione prace naszych uczniów:

E.Zlezarczyk