TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA W SZKOLE

W dniach od 26 do 30 listopada 2018 r. po raz kolejny odbywał się w szkole ,,tydzień dobrego chleba”. Każda klasa, biorąca udział w tym wydarzeniu, przygotowała na lekcji z wychowawcą  kanapki. W obu budynkach były przygotowane miejsca, gdzie można było wyeksponować przekąski i poczęstować chętnych nauczycieli i uczniów. Dobry chleb był podstawą każdej kanapki. Różnorodność dodatków i pomysłowe wykonanie przyciągały wzrok, a zapachy zachęcały do skosztowania.

Tradycyjnie, na zakończenie tygodniowej akcji odbył się konkurs rodzinny pod nazwą ,,Podziel się smakiem domowego  chleba”. W czwartek 29 listopada  w szkole  zapachniało świeżym  pieczywem, jak w najlepszej piekarni.  Do budynku przy ul. Żeromskiego dostarczono 87 bochenków najróżniejszych wypieków, a do budynku przy ul. Sobieskiego – 19 dorodnych bochenków. Przy pomocy zawodowego piekarza – p. Jarosława Janika jury wybrało najpiękniejsze i najsmaczniejsze  pieczywo. Wybór był niezwykle trudny bo wiele wypieków przyciągało wzrok kunsztownym wykonaniem, a po rozkrojeniu – smakowitym zapachem

Wyniki konkursu:

Na konkurs dostarczono 87 wypieków

NAJPIĘKNIEJSZY BOCHENEK

Dawid Hołuj – klasa 6d

Dominik Drożdż – klasa 5f

Jagoda Obajtek – klasa 8b

Jakub Sala – klasa 5c

Aga Hołuj – klasa 5a

Klaudia Kalemba – klasa 8c

Gabriela Batko- klasa 3d

Dominik Płatkiewicz – klasa 8c

NAJSMACZNIEJSZY BOCHENEK

Anna Sala – klasa 3d

Miłosz Jacek – klasa 4e

Magdalena Tylko – klasa 3f gim.

Oliwia Brózda – klasa 2a

Zuzanna Worwa – klasa 5b

Klaudia Kalemba – klasa 8c

Łukasz Ruman – klasa 5c

Kacper Mirochna – klasa 1c

Jakub Fąfara – klasa 8f

Julia Leńczowska-Kościelniak – klasa 3f gim.

Gratulujemy zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję poprzez upieczenie chleba lub jego zakup.

Konkursowe chleby, bułki i chałki zostały następnie sprzedane, a uzyskane pieniądze przeznaczone zostały na cele charytatywne:

268 zł. uzyskanych w budynku A  zasiliło projekt realizowany przez klasę 8c Po prostu pomoc z przeznaczeniem dla dzieci syryjskich przebywających w obozach dla uchodźców na terenie tego państwa.

874 zł. wrzucono do puszki w budynku B. Suma ta przeznaczona została na leczenie naszego byłego ucznia Michała Brózdy.

Maria Jaśkowiec

Sylwia Nosal