WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

W piątek klasy 1b i 1d wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wspólnie wykonywaliśmy kartki wielkanocne dla naszych rodzin. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do twórczego wyrażania się poprzez sztukę oraz zapoznanie ich z tradycjami i symboliką związaną z Wielkanocą.

Możliwość wyboru kolorów, wzorów i technik malowania czy rysowania pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Widząc efekt swojej pracy w postaci pięknie wykonanej kartki, dziecko zyskuje poczucie satysfakcji oraz wzmacnia swoją samoocenę. Otrzymywanie pochwał za wykonaną pracę dodatkowo buduje pewność siebie. Wykonane przez dzieci kartki są wyjątkowe i pełne osobistego wyrazu. Odbiorca takiej kartki z pewnością doceni unikalność i wkład dziecka w jej stworzenie.

Wykonywanie kartek wielkanocnych to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do nauki i rozwijania się, zarówno pod względem artystycznym, jak i emocjonalnym.

Batko M., Biel U., Błachut A.

Skip to content