SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

W ramach współpracy z  Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną cyklicznie  spotykamy się z ich pracownikami. Co roku na stronie internetowej Stacji udostępniane  są ciekawe programy edukacyjne i projekty profilaktyczne, w których również nasza młodzież wraz z wychowawcami  bierze udział.

Tym razem uczniowie klas 4, którzy realizują program wychowawczo-profilaktyczny ,, Bieg po zdrowie’’ uczestniczyli w prelekcji dotyczącej papierosów i e-papierosów. Spotkanie przeprowadziła pani Joanna Gadzik. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o zdrowiu, ale przede wszystkim poruszali kwestie uzależnień. Prowadząca uświadomiła uczniom szkodliwy wpływ nikotyny na organizm człowieka, wskazała sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Prezentowane przez panią Joannę slajdy pokazywały mechanizmy uzależnienia od substancji oraz ich szkodliwości, zarówno podczas palenia czynnego jak i biernego. Podczas zajęć omówiono także ważną  umiejętność  jaka jest asertywność, która ma znaczenie w różnego rodzaju sytuacjach społecznych i relacjach rówieśniczych.

Mamy nadzieję, że dzięki takim dodatkowym spotkaniom uczniowie w różnych okolicznościach skłaniania i namowy będą świadomie podejmować  rozsądne  decyzje i asertywne  zachowania. 

Poniżej prezentujemy nazwiska uczniów klas 4, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt.,, Wybieram życie bez tytoniu. ‘’,  zorganizowanym przez PSSE w Myślenicach.

 Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. A  byli to:

Hania Rachwał – klasa 4a

Maja Błachut – klasa 4a

Alexander Tomsits – Nagy klasa 4c

Hania Pitala   klasa – 4d

Oliwier Święch –  klasa 4d

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Beata Pacek

Skip to content