ZIMA, ZIMA, ZIMA ….

prace uczniów

Styczeń w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy od powitania Nowego 2024 Roku. Wspólnie rozmawialiśmy o swoich marzeniach i celach, rozwiązywaliśmy rebusy i przysłowia o Nowym Roku. Nie brakowało prac plastycznych z brokatem i konfetti. Dzieci wykonały także wiele prac plastycznych ukazujących uroki zimy.

Świętując Dzień Babci i Dziadka dzieliliśmy się uczuciami, jakimi darzymy dziadków. Nie brakowało wielu ciepłych słów oraz wdzięczności za ich miłość. To wyjątkowe święto, w którym uśmiech gości nie tylko na twarzach babć i dziadków, ale również wnuczków. Uczniowie przygotowali upominki dla swoich dziadków w postaci laurek i skrzyneczek z życzeniami.

Karnawał na świetlicy to czas zabawy przy muzyce , więc maski karnawałowe stały się tematem przewodnim styczniowych prac plastycznych.

Zdrowe odżywianie to również ważny temat, który podjęliśmy na zajęciach świetlicowych. Pojawiła się piramida żywienia oraz prace plastyczne z plasteliny przedstawiające owoce i warzywa.  Rozmawialiśmy również o ulubionych sportach oraz bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw oraz o dobrych radach i przestrogach na ferie.

Wspomnieliśmy także o zbliżających się Walentynkach, o zwyczaju obdarowywania drobnymi prezentami bliskich naszemu sercu i wykonywaliśmy piękne serca z papieru różnymi technikami.

Ostatnie dni przed zimowym wypoczynkiem poświęciliśmy obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu. Z „Sieciakami” oraz „Owcami w sieci” poznaliśmy zasady właściwego korzystania z Internetu, dzięki którym będziemy bezpieczniejsi w cyfrowym świecie.