KAMPANIA „POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA”

1 – 19 listopada 2023 r. – MIĘDZYNARODOWE DNI ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

KAMPANIA „POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA” – TAK DLA OCHRONY DZIECKA PRZED KRZYWDZENIEM. UŚMIECHEM I DOBROCIĄ ZDZIAŁASZ WIĘCEJ NIŻ PRZEMOCĄ

Nasza szkoła, tak jak i inne placówki oświatowe w gminie, została zaproszona przez Sekcję Przeciwdziałania Przemocy z Centrum Usług Społecznych do udziału w kampanii „Pomarańczowa wstążka” 2023. Jest to międzynarodowa kampania, której celem jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. W Myślenicach kampania prowadzona jest po raz pierwszy.

Klasy uczestniczyły w pogadankach i warsztatach poświęconych tematyce:

– zachowania wolnego od agresji i przemocy,

– godności osobistej,

– wzajemnego szacunku, bezpieczeństwa,

– praw dzieci.

Podczas tych lekcji i spotkań wypracowano wiele ciekawych i przejmujących plakatów (w galerii plakaty dostarczone przez kl. 7a).

Ponadto uczniowie tworzyli indywidualnie lub w małych grupach prace plastyczne na temat: UŚMIECHEM I DOBROCIĄ ZDZIAŁASZ WIĘCEJ NIŻ PRZEMOCĄ.

Wyróżnieni uczniowie:

• Nadia Kania – 1a
  • Leon Kurek – 1a
  • Julia Mikuła – 1a
  • Xawery Miączyński – 1a
  • Zofia Nowak – 1a
  • Rostyslav Kostohlod – 1c
  • Zuzanna Batko – 3c
  • Nikola Pułka – 3c
  • Wiktoria Kuchciak – 4c
  • Oliwier Święch – 4d
  • Zbigniew Święch – 5c
  • Egidia Płatek, Zosia Piesakowska i Jagoda Sikora – 6b

Prace zostały wystawione w Centrum Aktywności Lokalnej oraz w Placówce Wsparcia Dziennego „Kreatywnia” w Myślenicach. Zapraszamy do galerii, która będzie otwarta do końca listopada.

Kampanię „Pomarańczowa wstążka” zakończyliśmy obchodami wspólnie z UNICEF Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w dniu 20 listopada.

Aneta Dziewońska