LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I

LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI - KLASY I

Uczniowie klas I a, I b oraz I d wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Polak mały” w myślenickim Muzeum Niepodległości. Zajęcia były przeprowadzone w ciekawej i atrakcyjnej dla dzieci formie. Uczniowie zobaczyli, jak przez wieki zmieniał się wizerunek naszego godła oraz poznali historię hymnu i flagi Polski. W bardzo ciekawy, obrazowy sposób mogliśmy zobaczyć, jak zmieniały się granice naszego kraju w okresie zaborów.

Na zakończenie wykonaliśmy kotyliony, popularny symbol patriotyzmu, który przypinamy do naszych ubrań w czasie ważnych uroczystości. Kotylion narodowy to idealna ozdoba na Święto 11 listopada, wcześniej ten element patriotyczny nazywany był rozetą.

wychowawcy klas I-szych

Skip to content