

,,…Internet do bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży i, co bardzo ważne, ich przyszłości. Okazja taka, jak Dzień Bezpiecznego Internetu pozwala na budowanie świadomości o tym co ważne jest, aby łączyć siły w działania na rzecz Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci , a nie stanowił dla niego rosnące zagrożenie…’’ – mówi Anna Rywczyńska, Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK – PIB
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w obchodach Bezpiecznego Internetu proponowanego przez Centrum Programu Safer Internet.
Mówienie o bezpiecznym poruszaniu się w sieci jest naszym obowiązkiem. Nowe technologie stały się jedną z ważniejszych sfer naszego życia i nic nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć, raczej będą wywierać coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz świat. Już teraz to one zmieniają nie tylko to, jak kontaktujemy się z ludźmi, jak się uczymy i jak pracujemy, ale także to, jak spędzamy wolny czas, robimy zakupy oraz co i jak jemy, oglądamy czy słuchamy.
One także w dużej mierze odpowiadają za to, jaki świat widzimy i jakie treści do nas docierają.
Udostępniamy w związku z tym liczne propozycje przygotowane przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet„:
Kalendarium wydarzeń odbywających się w lutym i marcu można znaleźć na stronie Safer Internet.pl
Centrum Programu proponuje:
1.Webinary DBI | SaferInternet dla Nauczycieli i Rodziców.
Jak to działa?
UWAGA: Wszystkie osoby zapisujące klasę na lekcję DBI proszone są również o wypełnienie deklaracji udziału szkoły w DBI (FORMULARZ). Dzięki temu szkoła znajdzie się na wirtualnej mapie inicjatyw DBI.
Bezpieczeństwo w sieci wiąże się z coraz większymi wyzwaniami, a kolejne obszary życia przenoszą się do Internetu. Zachęcamy, aby dzień Bezpiecznego Internetu wykorzystać do przeprowadzenia z dziećmi rozmów na temat ich działań w cyfrowej przestrzeni.
Można także wykorzystać projekty, czyli gotowe lekcje dotyczące nowych technologii zaproponowane przez Uniwersytet Dzieci :
W tym celu należy zarejestrować lub zalogować się na stronę : Uniwersytet Dzieci
Zapraszamy również do pobierania i korzystania z poniższych materiałów graficznych, udostępnionych w ramach realizacji naszej placówki w projekcie:
Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo.
Materiały pomocnicze – Fundacja Dbam o Mój Z@sięg (dbamomojzasieg.pl)
Beata Pacek, Aneta Dziewońska