OSWAJAMY STRACH W STYCZNIU

OSWAJAMY STRACH W STYCZNIU

To już kolejny miesiąc naszych działań w ramach ogólnopolskiego projektu Sztuka Emocji. Półmetek pracy nad emocjami. Coraz więcej klas angażuje się w projekt. W tym miesiącu klasy 3d, 4b i 5b tworzyły maski, którym oddawały cały swój strach. Dodatkowo uczniowie klasy 5b uruchomili…specjalne słoiki, które zgromadziły ich strach, przechowały go, co pozwoliło im się od niego zdystansować i odetchnąć.

Według terapeutów strach jest tak samo potrzebny jak każda emocja i chociaż ciężko się z nim polubić, to trzeba go oswoić i zrozumieć. Cytując Grahama Mastertona „Strach jest naszą obroną. Strach powstrzymuje nas przed niepotrzebnym i niemądrym ryzykiem. Strach nas dyscyplinuje”. Jednym  słowem – trudna, ale potrzebna emocja, o czym mieli okazję przekonać się wszyscy w szkole zaangażowani w projekt.

Już po feriach bierzemy się za miłość – to nasza piąta z kolei emocja, której będziemy się przyglądać.

A w nowym 2023 r., po dogłębnej analizie strachu, życzmy sobie wszyscy odważnych i dobrych działań!

Aneta Dziewońska

Skip to content