Z NOWYM ROKIEM W ŚWIETLICY…

Z Nowym Rokiem w świetlicy

Rok 2023 rozpoczęliśmy od podsumowania starego roku i noworocznych postanowień. Dotyczyły one najczęściej oceny zachowania i postępów w nauce oraz pracy nad sobą, a także realizacji wyznaczonych planów, spełniania marzeń i rozwijaniu zainteresowań. Wielu chłopców podkreślało, że ich pasją jest konstruowanie budowli z klocków Lego, w tym z klocków Lego Education dostępnych na świetlicy. Wśród dziewczynek dominowały zainteresowania plastyką i muzyką.

Kolejnym ważnym tematem był Dzień Babci i Dziadka. Dzieci tworzyły portrety swoich dziadków i przygotowywały drobne upominki dla nich: laurki, kartki z życzeniami, kwiaty z origami, etui na okulary, korale i koszyczki z owocowych łupinek.

W ramach trwającego karnawału dzieci wykonywały ciekawe maski, harmonijkowe pajacyki, słuchały baśni i miały okazję pobawić się i potańczyć w rytm karnawałowych dziecięcych przebojów.

W ostatnim tygodniu przed feriami odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały śpiewając popularne kolędy, ale też mało znane pastorałki.

I miejsce zajęła Wiktoria Dąbrowska kl. IIId

II miejsce  – Magdalena Góralik IIb, Maja Błachut IIIa, Wiktoria Kuchciak IIIc

III miejsce- Aleksandra Trzepla IIIa

Wyróżnienia – Ewa Cyrek IIb, Emilia Śmietana IIId

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich artystycznych pasji!

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć i życzymy wspaniałych śnieżnych ferii!

Podczas zajęć na świetlicy wykorzystano klocki Lego Spike(zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości).