SPOTKANIE PREZES STOWARZYSZENIA PRZYTUL SIERŚCIUCHA

W poniedziałek 16 stycznia klasa 8f spotkała się panią Dominiką Bałuk – Cienkosz prezes Stowarzyszenia Przytul Sierściucha.

Celem spotkania była promocja wolontariatu na rzecz podopiecznych stowarzyszenia oraz edukacja na temat prawidłowej opieki nad domowymi zwierzętami – psami i kotami.

W czasie zajęć uczniowie mogli zobaczyć mikrochipy oraz poznać zasadę ich funkcjonowania. Uczniowie dowiedzieli się, że chipowanie psa lub kota niesie wiele korzyści i jest dla zwierząt zupełnie bezpieczne. Pani Dominika opowiedziała również o tym jak wygląda praca w stowarzyszeniu, z jakimi problemami trafiają do nich podopieczni i jak można im pomóc. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali ulotki z zasadami prawidłowej opieki, jaką powinien zapewnić zwierzęciu każdy właściciela psa lub kota.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!

Sylwia Nosal