CZAS SPOTKAŃ, ŻYCZEŃ I KOLĘD

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w naszej szkole zadbało wielu uczniów z różnych klas, nauczycieli i rodziców.

W dniu 21 grudnia 2022 r. klasy 1d i 2a przedstawiły JASEŁKA dla społeczności szkolnej i swoich rodziców. Byli też zaproszeni goście – nasi przyjaciele z Dziennego Domu Senior+ oraz podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Pomimo dużej absencji uczniów, zaangażowanie, jakie włożyli uczniowie w to, by występ się odbył, było niesamowite i wszystko się znakomicie udało! Ta świąteczna uroczystość była doskonałą okazją do sprawienia radości naszym gościom, wspólnego kultywowania tradycji, do integracji międzypokoleniowej i prowadzenia działań wolontaryjnych przez młodzież. Organizatorzy spotkania postarali się ze wszystkich sił o to, by był to naprawdę niezwykły przedświąteczny dzień. Do jego współtworzenia dołączyła się również klasa 8e, która przygotowała dla gości poczęstunek (ciasta, pierniki, słodycze). Uczniowie z tej klasy – jako najstarsi w szkole byli również gospodarzami całej uroczystości, pomagali osobom starszym zająć wygodne miejsca i roznosili poczęstunek. Przewodniczący klasy wspólnie z Panią Dyrektor przywitał gości oraz złożył im życzenia. Nie zawiodło także szkolne koło religijne, które wykonało świąteczne upominki dla przybyłych gości.

Nie brakowało serdecznych życzeń, ciepłych uśmiechów oraz wesołych rozmów. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem i pamiątkowymi zdjęciami. Wizyta naszych przyjaciół była bardzo miłym wydarzeniem w życiu szkoły i wpisała się w wieloletnią już tradycję wzajemnych wizyt i odwiedzin – nie tylko z okazji Bożego Narodzenia.

Organizatorzy spotkania: Aneta Dziewońska, Bożena Łętocha, Dorota Orzechowska, Anna Pardyak, Emilia Wielgus i Paulina Zając.