SZACHIŚCI DLA FRANIA

„W pojedynkę możemy zrobić tak niewiele, razem możemy zrobić tak dużo” – Helen Keller

I zrobiliśmy! 14 stycznia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy 122 szachistów z rodzinami, którzy wpisowe za udział w turnieju w całości przekazali na leczenie i wsparcie dla walczącego o życie 6-letniego Frania Foremnego z Głogoczowa. Swoją obecnością zaszczycił nas również Arcymistrz – Szymon Gumularz. Rodzice upiekli pyszne ciasta, ciasteczka, zrobili dziesiątki galaretek, które w uruchomionym „słodkim sklepiku” cieszyły się wielkim wzięciem. Nauczyciele, samorząd szkolny, wolontariusze piekli przez cały dzień na bieżąco wyśmienite tosty i serwowali kawkę niczym prawdziwi bariści! Firma SPORTPLUS ufundowała dla dzieci sportowe nagrody – w sam raz na zbliżające się ferie. I to wszystko razem sprawiło, że zebraliśmy dla Frania pokaźną kwotę – 5669,41 zł. Wielkie podziękowania dla Wszystkich i Każdego z osobna. To naprawdę był dobry dzień!

A oto zwycięzcy turnieju w poszczególnych grupach:

gr A OPEN

1. Szymon Gumularz ( KSz Polonia Wrocław)
    2. Jakub Suder ( MAT Myślenice)
    3. Dariusz Dziewoński ( MAT Myślenice)

Gr B

1. Konrad Słowik ( MAT Myślenice)
    2. Filip Kucała ( Ognisko TKKF Dobczyce)
    3. Kamil Szlachetka ( MAT Myślenice)

Gr C

1. Aleksander Drabik ( MAT Myślenice )
    2. Stanisław Szmolke ( Bakcyl Bielany)
    3. Nikollaq Dudzik ( Ognisko TKKF Dobczyce )

Gr D
1. Tkachenko Andrii
2. Miłosz Apryjas ( Szachownica Kłaj)
3. Ksawery Ćwierz ( MAT Myślenice )

Wszystkim serdecznie gratulujemy! A Franiowi z całego serca życzymy zdrowia!