POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 19 grudnia 2022r. odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny Szkół Podstawowych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.

Konkurs składał się z trzech części i dotyczył następującej tematyki:

a. Test wiedzy ogólnej z zakresu Informatyki w szkole podstawowej (forma online).
b. Zadań z pakietu Office.
c. Programowanie w dowolnym języku.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły – uczniowie klasy 8 b – Artur Gorączko i Robert Kosiński – jak zespół konkursowy.

Na konkurs zgłosiło się 35 dwuosobowych zespołów. Po dwugodzinnych zmaganiach konkursowych i godzinnym oczekiwaniu, jury ogłosiło wyniki konkursu. Uczniowie z naszej szkoły zajęli bardzo dobre III miejsce, pokonując zespoły w składzie których byli laureaci i finaliści konkursów i olimpiad informatycznych.

W kwietniu 2023r. planowana jest przez szkołę w Dobczycach kolejna edycja konkursu informatycznego dla uczniów szkół podstawowych. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału

Zdzisław Mirek