EUROPA I JA – ZADANIE 1 I 2

W bieżącym roku szkolnym klasa III D bierze udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EUROPA I JA. Poznajemy nowy kraj – Hiszpanię.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od kilku prostych zadań – poznaliśmy wybrany przez nas kraj, wskazywaliśmy go na mapie, poznawaliśmy stolicę, największe miasta, rzeki, szczyty, łańcuchy górskie, sąsiadów. Zdobyliśmy też informacje na temat władców Hiszpanii.

W ramach zadania 1 w listopadzie wykonaliśmy też pracę plastyczną, zainspirowaną hiszpańskimi symbolami narodowymi.

W grudniu wykonaliśmy zadanie 2. Aby lepiej poznać Hiszpanię, dowiedzieliśmy się jakie książki czytają tam dzieci i jakie oglądają filmy. Poznaliśmy legendę pochodzącą z Madrytu, czyli bajkę o pół-kurku. Obejrzeliśmy bajkę animowaną „Fernando”, której akcja dzieje się właśnie w Hiszpanii!

Zapraszamy do galerii zdjęć!

U. Biel