PROJEKT NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ W KLASACH I-III

Uczniowie klas 1-3 biorą udział w projekcie i uczestniczą w siedmiu lekcjach filmowych. Spotkanie dzieci z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębia ich wiedzę na temat sztuki filmowej, rozwijając ich wrażliwość i przygotowując do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.

Pełni pozytywnych emocji, ciekawi filmowej przygody i w końcu zafascynowani bohaterami książek, które najszybciej znikają z półek biblioteki szkolnej, młodzi miłośnicy kina oglądnąć mogli „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Uczniowie naszej szkoły byli nią zachwyceni i żałowali, że ta pierwsza filmowa lekcja tak szybko się skończyła.