DZIEŃ PATRONA

Dzień Patron

W czwartek 27 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się  akademia, którą przygotowali i zaprezentowali  uczniowie klasy 7c i 7d wraz z nauczycielami.

Imię Bohaterów Westerplatte i swój pierwszy sztandar nasza szkoła otrzymała  1969 roku. Westerplatte jest  symbolem polskiej walki we wrześniu 1939 roku. Polscy żołnierze walczyli z zaciekłością, pomimo przytłaczającej przewagi wroga, okrążeni i osamotnieni odpierali kolejne szturmy. Był to niewątpliwie przykład wspaniałego męstwa i waleczności żołnierzy polskich. Walka Westerplatte miała olbrzymie znaczenie propagandowe dla narodu walczącego z hitlerowską agresją.

Batko Gabriela 7d

W ramach obchodów Dnia Patrona oprócz akademii, odbył się konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Bohaterach Westerplatte. Laureatami konkursu plastycznego została klasa 3a i 8a. Uczniowie,  którzy zdobyli bardzo dobre wyniki w konkursie wiedzy to:

-Kacper Gorączko z kl. 7D

-Kacper Olewiński z kl. 8B

-Krzysztof Kordas z kl. 7C

-Anna Tondera z kl. 8A

-Julia Surówka z kl. 8F

-Amelia Bisztyga z kl. 6D

-Małgorzata Lech z kl. 8F

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY !!!

Uroczystości Dnia Patrona oraz konkursy przygotowały: Anna Górecka, Joanna Bugaj, Agnieszka Mieszczanek, Agnieszka Sobala, Piotr Gablankowski.

W trakcie uroczystości wykorzystano nowoczesny sprzęt nagłaśniający pozyskany ze wsparcia finansowego Laboratoria Przyszłości – przedsięwzięcia realizowanego w gminie Myślenice w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci