ZAKOPANE JESIENIĄ

Klasy trzecie, w czasie zajęć lekcyjnych poznają parki narodowe, cechy charakterystyczne krajobrazów oraz przyrodę wybranych regionów w Polsce. A gdzie najlepiej podziwiać krajobraz górski ? W Tatrach. A kiedy najwięcej poznać i zapamiętać ? W czasie wycieczki.

I tak też zrobiliśmy – pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Oto wybrane relacje uczniów.

6 października 2022 roku klasy 3 pojechały na wycieczkę do Zakopanego.
Na uczniach klasy 3a największe wrażenie zrobiły sale w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, szczególnie ta przypominająca jaskinię oraz prezentująca dzikie zwierzęta TPN.
Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd koleją linowo – terenową na Gubałówkę, gdzie mogliśmy podziwiać ośnieżone szczyty Tatr.
Cieszyliśmy się czasem spędzonym na rozmowach i wędrowaniu.
Ta wycieczka była bardzo udana!

Maja Błachut klasa 3 a

Na wycieczkę udaliśmy się autokarem razem z klasą III a. Pierwszym punktem zwiedzania była skocznia narciarska ”Wielka Krokiew”. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, poznaliśmy tam historię i ciekawostki o zwierzętach, które mieszkają w górach. Według mnie najciekawszym zwierzęciem była sowa, ponieważ sprawia ona wrażenie ptaka o próżnym wyglądzie. Kozica również wzbudza zainteresowanie, bo to żywy symbol Tatr. Chwile po zwiedzaniu udaliśmy się na Gubałówkę na , którą wyjechaliśmy kolejką linową. Gubałówka liczy 1126 m. n.p.m., tam mieliśmy chwilę czasu na zakupienie pamiątek. Kolejnym punktem zwiedzania był spacer do wsi Ząb. Jest to najwyżej położona wieś w Polsce. To bardzo piękne miejsce. Po zwiedzaniu tego miejsca czekał już na nas autokar, którym wróciliśmy szczęśliwi i jednocześnie zmęczeni do Myślenic.

Aleksander  Górka klasa 3 b

Dnia 6 października o 7.30 pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do Zakopanego. Pogoda była ładna, świeciło słońce. Gdy dojechaliśmy na miejsce poszliśmy na skocznię narciarską „Wielka Krokiew”. Później poszliśmy do Muzeum Przyrodniczego. W muzeum opowiadano nam o przyrodzie Tatrzańskiego Parku Narodowego: zwierzętach i roślinach. Dowiedzieliśmy się tam wielu ciekawych rzeczy. Na samym końcu wyjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Z Gubałówki poszliśmy pieszo do miejscowości Ząb. Spacer był długi, ale były piękne widoki. Na końcu trasy czekał na nas autobus, który zawiózł nas do szkoły.

Wycieczka była bardzo fajna i świetnie się bawiliśmy.

Zuzanna Tomaszewska klasa  3c

Do Zakopanego wyruszyliśmy spod szkoły ok. 7:30. Jechaliśmy dwoma autokarami – w jednym klasy 3a i 3b, w drugim 3c oraz 3d. Podróż minęła w zabawny sposób, po około godzinie byliśmy na miejscu. Pierwszym celem wycieczki była Wielka Krokiew. Tam spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który opowiedział nam ciekawostki o Bohaterze Zakopanego. W czasie wolnym mogliśmy kupić pamiątki i zjeść coś pysznego. Potem zwiedziliśmy Muzeum Edukacji Przyrodniczej, przy którym przywitał nas piękny, łaciaty kotek. Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd kolejką na Gubałówkę. Pomarańczowy wagonik, w którym było trochę ciasno 🙂 przypominał tramwaj na linie. Na szczycie mieliśmy piękny widok na Świnicę i inne góry, a pan przewodnik opowiadał nam o Tatrach. Po krótkiej przerwie na jedzenie, mieliśmy czas na zakup pamiątek i smacznych oscypków. Następnie spacerkiem i w świetnym humorze zeszliśmy do Zębu, gdzie czekały na nas autokary. Wycieczka była świetna, zapamiętam ją na długo! 🙂

Hania Pitala klasa 3 d