I POWIATOWY BIEG PRZEŁAJOWY IM. KAZIMIERZA RABY

W dniu 17. 10.22 r. na myślenickim Orle, odbył się I Powiatowy Bieg Przełajowy im. Kazimierza Raby.

Kazimierz Raba był pierwszym Dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Myślenicach, propagatorem i pasjonatem sportu. Trenerem, nauczycielem, wykładowcą Studium Nauczycielskiego, wychowawcą wielu pokoleń zawodników i nauczycieli. Zmarł 4 lutego 2022 roku.

W zawodach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i średnich, z podziałem na kategorie: wiekową i dziewczęta, chłopcy. W zawodach brało udział ok. 50 – 60 zawodników, a piękna pogoda zachęcała do aktywności fizycznej i rywalizacji sportowej.

Naszą szkołę reprezentowała żeńska grupa biegaczek, w ilości 12 – stu uczennic.

Największy sukces osiągnęły:  Zosia Chrobak z 8b – zajęła I miejsce i  Gabriela Tomal z 8c  – zajmując II miejsce. Bardzo blisko III – go miejsca była Hania Korecka z 8c, ale brakło jej bardzo niewiele i ostatecznie zajęła IV miejsce. Pozostałe uczennice też wypadły bardzo dobrze, walcząc na trasie nie tylko z przeciwniczkami, ale czasem też z kontuzjami: Izabela Rychlicka 8c, Amelia Ożóg 8c, Patrycja Kowal 8c, Wiktoria Przybyś 8d, Oliwia Ulman 8a, Milena Nowak 8a, Zofia Wilk 8b, Martyna Widziołek 8b, Aleksandra Gorączko 8b.

Po biegu na zawodników czekała nagroda – ciepły, smaczny żurek.

Na zakończenie odbyła się dekoracja zwycięzców: za I – sze miejsce puchar, medal i dyplom, za II i III miejsce – dyplom i medal. Wszyscy pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Gratulujemy!!!!  🙂

oprac. J. Kamińska.