NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 W SP2

Książka to przyjaciel na całe życia. A szukanie takiego przyjaciela to nierzadko wędrówka przez dziesiątki tomów i setki stron. Dobrze, gdy ta droga pełna jest przygód, niespodzianek i nowości. Na półkach Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 pojawili się właśnie nowi lokatorzy: dokładnie 544 książki!

W oparciu o możliwości stworzone przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa i związane z tym wsparcie finansowe — uzupełniona została oferta biblioteki szkolnej. Wśród zakupionych książek znalazły się te, które wskazali uczniowie w przeprowadzonym plebiscycie. Nie zabrakło również pozycji cieszących się uznaniem wydawców i krytyków literatury dziecięcej.

Jak zaznaczono na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Dodatkowo w obecnej edycji można było rozdysponować środki na zakup elementów wyposażenia biblioteki. Dlatego na regałach pojawiły się nowe, kolorowe rozdzielacze, przekładki i alfabety, które podnoszą estetykę prezentowanego księgozbioru, a już niedługo dołączy do nich magiczne książkowe drzewko.

Mamy nadzieję, że wszystkie te nowości pomogą promować czytelnictwo, budować pozytywny wizerunek biblioteki jako placówki obecnej w szkolnym i lokalnym środowisku.

Zapraszamy do odwiedzin!

Urszula Morawska