PROJEKT – ROK ROMANTYZMU POLSKIEGO

Uczniowie naszej szkoły realizują projekt edukacyjny związany z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego.  Na lekcjach języka polskiego przedmiotem uwagi stała się ballada „Świtezianka”. Uczniowie z klasy 7d przygotowali w przestrzeni klasy wystawę „Świat ballady Adama Mickiewicza” i oprowadzili po niej zaproszonych gości – panią Aleksandrę Pacholską oraz kolegów i koleżanki z klasy 7b. W sali zgromadzono różnorodne obiekty: wianek i szaty Świtezianki, kosz z malinami, wodę z jeziora Świteź, gałęzie modrzewia, piasek, pożółkłe liście, broń, fragmenty utworu oraz dzieła wieszcza pochodzące ze zbiorów prywatnych i szkolnej biblioteki. Publiczność mogła też poznać głównych bohaterów: Świteziankę i strzelca.

Spotkanie ze „Świtezianką” było świetną okazją, żeby przeżyć wspaniałą przygodę owianą romantyzmem.

Anna Pardyak