10. PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Temat zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży jest omawiany w naszej szkole nie tylko z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. W działaniach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego szczególnie akcentujemy zagadnienia świadomości emocjonalnej oraz doskonalimy umiejętność adekwatnego wpływania na dobrostan swój oraz innych, a na godzinach wychowawczych rozmawiamy o tym, jak lepiej dbać o swoje zdrowie.

Historycznie dzień ten został ustalony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 r. Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego mają na celu zwrócenie uwagi na promocję zdrowia psychicznego, a także przeciwdziałanie stygmatyzacji osób cierpiących na kryzysy i choroby psychiczne. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia to: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem”.

Aneta Dziewońska