SUKCES W MAŁOPOLSKICH JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 06.10.22, drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły, wzięła udział w Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych, odbywających się po dłuższej nieobecności w kalendarzu imprez sportowych. Miejsce startu i mety zlokalizowano tradycyjnie na krakowskich Błoniach. Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży biegów przełajowych oraz szeroko pojętego zdrowego trybu życia.  Na początku młodzi ludzie uczestniczyli w ceremonii rozpoczęcia zawodów przed siedzibą Klubu Sportowego „Zwierzyniecki”. Poszczególne dystanse  uzależniono od wieku i płci zawodników i wynosiły od 1000m do 2500m. Od startujących bieg wymagał dużej sprawności fizycznej i sporego wysiłku, a piękna pogoda przełożyła się na doskonałe warunki na trasie. Liczba startujących zawodników wynosiła ok. 60 osób.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Nikola Łotocka 8b, Zofia Wilk 8b, Martyna Widziołek 8b, Wiktoria Przybyś 8d, Gabriela Tomal 8c, Hanna Korecka 8c, Julia Wyroba 8c, Izabela Rychlicka 8c, Karolina Serafin 8c, Maciej Szarek 8b, Antoni Styczeń 8b, Maksymilian Ryś 8b, Eryk Czepiel 8b, Tomasz Świebocki 8e, Mark Bilenkyi 8c, Szczepan Juszkiewicz 8e, Michał Korecki 8c, Mikołaj Śliwa 8f, Łukasz Stalmach 8f, Daniel Żądło 8b.

Wszyscy nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli i zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Mikołaj Śliwa zajął II miejsce, natomiast Tomasz Świebocki zajął III miejsce.

Z dziewcząt najbliżej podium była Wiktoria Przybyś, której zabrakło centymetrów do trzeciego miejsca.

Zajęliśmy także II miejsce w kategorii powiat.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchar.

Opiekunowie: mgr Joanna Kamińska, mgr Wojciech Kaźnica.