KONKURS „NAUCZYCIEL MÓJ MISTRZ”

Z racji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej organizowany jest konkurs literacko-plastyczny „Nauczyciel mój mistrz”.

Cele konkursu:

• Budowanie autorytetu dobrego nauczyciela i wychowawcy;
  • Nawiązanie więzi między uczniami a ich nauczycielami;
  • Rozwijanie wyobraźni twórczej jak i wrażliwości literackiej i plastycznej uczniów;
  • Stworzenie możliwości do prezentacji talentów literackich i plastycznych.

Uczestnictwo i forma konkursu:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

1. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

Praca literacka:

Temat:  Mój nauczyciel –za co go podziwiam, za co chciałbym mu podziękować”.

Praca plastyczna:

Temat: „Portret mojego nauczyciela” – technika dowolna, format A3.

1. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej

Praca literacka:

Temat: „Uczeń i jego mistrz. W dowolnej formie literackiej przedstaw portret idealnego nauczyciela” – Wydruk komputerowy

Ocena zwycięzców:

Oceny prac dokonuje Komisja Konkursowa Wewnątrzszkolna powołana przez organizatorów.

Kryteria oceny prac plastycznych Komisja oceni:

praca musi zachowywać zgodność z tematem, różnorodne stosowanie technik plastycznych, walory artystyczne i estetyczne.

Kryteria oceny prac literackich Komisja oceni:

praca musi być napisana samodzielnie, zachowana zgodność treści z tematyką, oryginalność, język, styl, kompozycja, estetyka pracy.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni podczas uroczystego wręczenia nagród w czerwcu.

Postanowienia końcowe:

•  Pracę uczniów klas I-IIInależy oddać do p. Bożeny Łętocha lub p. Emilii Wielgus oraz uczniowie klas IV-VIII oddać do p. Magdaleny Tobolewicz do dnia 11.10.2022r.(wtorek)
  •  KAŻDY UCZESTNIK MOŻE PRZEKAZAĆ TYLKO JEDNĄ PRACĘ
  •  Musi być ona podpisana na odwrocie: imię, nazwisko i klasa.
  • Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na zamieszczenie imienia i nazwiska oraz danych szkoły na stronie internetowej organizatora.
  • Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją zasad zawartych w niniejszym regulaminie.